LED Aydınlatmada Türkiye’nin Yeni Markası LIBUS

Yüksek oranda ihracat hedefleyen LIBUS®, kendi geliştirdiği patenti SBL sistemi ile, bugün yaygın olarak kullanılan difüzörlü (edge-lit/back-lit) genel iç aydınlatma sistemlerine alternatif olarak, 3 önemli noktada çözümler sunmaktadır.

LED Aydınlatmada Türkiye’nin Yeni Markası LIBUS
14.09.2018
336
A+
A-

LIBUS® yapı sektörüne yönelik diğer ürünleri yanında, LED aydınlatma alanında da kendi patenti altında, yüksek verimlilik, düşük kamaşma değerlerine sahip aydınlatma ürünleri ile sektörde yerini almaya hazırlanan bir Türk markasıdır.

Test üretimleri süren ve 2018 Ekim sonu itibari ile, öncelikli olarak genel iç aydınlatma (ofis, okul, hastane vb.) ve market aydınlatma armatürlerinde seri üretime geçilecektir. 2019 yılı içerisinde diğer aydınlatma alanlarında da üretim için altyapı ve ürün geliştirme çalışmaları devam etmektedir.

Yüksek oranda ihracat hedefleyen LIBUS®, kendi geliştirdiği patenti (EPO patent süreci devam etmektedir.) SBL sistemi ile, bugün yaygın olarak kullanılan difüzörlü (edge-lit/back-lit) genel iç aydınlatma sistemlerine alternatif olarak, 3 önemli noktada çözümler sunmaktadır:

1. Yüksek verimlik – düşük ışık kaybı*: Test üretim prototiplerinde 89% LOR – 145 lm/W verimliliğe ulaşılmıştır. Endüstriyel seri üretimde 94% LOR – 155 lm/W verimlilik hedefleniyor.

2. Düşük UGR – kamaşma değeri*: Belirtilen 145 lm/W verimlilikte, armatür (reflektör tipi – ışık dağılım şekli ve açıları farklı) tiplerine göre 12-15 UGR kamaşma değerine ulaşıldı. SBL sistemi özel uygulamalarda, yine yüksek verimliliği koruyarak, 8 UGR‘a imkan veriyor.

3. Işık dağılım, açı ve yönlendirme kontrolü*: Noktasal/yönlendirilmiş LED ışığının şiddet, dağılım açı ve dağılım yönünü, yüksek verimliliği koruyarak kontrol etmekte son derece etkin olan SBL sistemi ile, 2018 yılının içinde bulunduğumuz son çeyreği içinde planlanan ilk seri üretimde: 66 derece geniş açı, batwing, asimetrik aydınlatma armatürü üretimi başlayacaktır.

*Verilen değerler Özyeğin Üniversitesi TÜRKAK – EVATEG optik ölçüm laboratuvarı test raporlarına dayanmaktadır.

 Daha fazla bilgi edinmek ve firma yetkilileri ile iletişime geçmek için Libus firma sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.