Beşiktaş’ın Yeni Stadyumu Vodafone Arena’yı Arçelik Aydınlattı

3 yıldır yapımı süren Beşiktaş’ın yeni standyumu Vodafone Arena’nın saha ve iç mekan aydınlatma sistemlerini Arçelik tamamladı.

Beşiktaş’ın Yeni Stadyumu Vodafone Arena’yı Arçelik Aydınlattı
10.04.2016
1.863
A+
A-

Beşiktaş’ın yeni stadı Vodafone Arena’nın açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi. Milletvekilleri, bürokratlar, TFF yönetimi ve Beşiktaş kulübün divan kurulu üyeleri de açılış törenindeydi.

3 yıldır yapımı süren Beşiktaş’ın yeni standyumu Vodafone Arena’nın saha ve iç mekan aydınlatma sistemlerini Arçelik tamamladı. Bu prestij proje Arçelik’in aydınlatma sektöründe varlığını hissettirdiği şeklinde yorumlandı.

Standyum aydınlatmaları özel bir çalışma gerektiriyor. Enerji tasarrufunun yanında aydınlatmaların anında devreye girmesi de bekleniyor. Çünkü, kısa süreli elektrik kesintilerinde bile aydınlatmanın uygun seviyelere gelebilmesi için yaklaşık 15 dakikaya kadar oyun duraklatılıyor. Konvansiyonel aydınlatma armatürleri bu talebe cevap veremiyor. LED aydınlatma armatürleri ise hem enerji tasarrufu anlamında hem de hızlı başlama özelliğiyle stadyum ve kapalı spor salonlarında sıkça tercih ediliyor.

Takım yeni stadında ve yeni aydınlatma sistemi altında ilk idmanını da yaptı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.