GE Lighting’in Satışında Anlaşmaya Varıldı

GE’nin aydınlatma birimi GE Lighting’in bir bölümünün eski GE çalışanı, Joerg Bauer’e satışı konusunda anlaşmaya varıldığı duyuruldu. Geçiş dönemi boyunca GE Lighting markasının kullanılacağı, ardından TUNGSRAM markası altında üretim ve satışların devam edeceği açıklandı.

GE Lighting’in Satışında Anlaşmaya Varıldı
21.02.2018
566
A+
A-

GE‘nin aydınlatma birimi GE Lighting‘in bir bölümünün eski GE çalışanı, Joerg Bauer‘e satışı konusunda anlaşmaya varıldığı duyuruldu. Geçiş dönemi boyunca GE Lighting markasının kullanılacağı, ardından TUNGSRAM markası altında üretim ve satışların devam edeceği açıklandı.

GE, GE Lighting’in Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Türkiye‘deki işini satmayı kabul etti. Alıcı, daha önce GE‘de Macaristan başkanı olarak görev yapan Joerg Bauer liderliğindeki bir şirket. Anlaşma tamamlandığında, GE Lighting‘in merkezi Macaristan olan yeni bir işletme tarafından yönetileceği duyuruldu.

Anlaşma, “GE Lighting’in EMEA‘daki tüm ticari faaliyetleri, üretim tesisleri, ofis siteleri, çalışanları ve ekipmanı bölge genelinde dahil olmak üzere tüm faaliyetlerini” içeriyor.

Satış, GE‘nin küresel otomotiv aydınlatma işini de kapsıyor.

Yeni sahiplerinin geçiş dönemi boyunca GE Lighting markasını kullanmaya devam etmesi planlanıyor. Ardından TUNGSRAM markası ile yoluna devam edecek. TUNGSRAM, GE tarafından 1989‘da satın alındı ​​ve bir yüzyılı aşkın bir süredir Avrupa pazarlarında ve ötesinde aydınlatma ile eş anlamlı oldu.

GE Lighting‘in satışını Türkiye’ye ilk, 7 Nisan 2017‘de Aydınlatma Portalı duyurmuştu. Paylaşılan bilgi 9 Haziran 2017‘de güvenilir kaynaklardan doğrulanmıştı. Bugün de GE Lighting’in satışı konusundaki detayları ilk kez Aydınlatma Portalı paylaşıyor. Aydınlatma sektöründeki güncel gelişmeler için bizi takip edebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. ibrahim dedi ki:

    merhaba