GE Aydınlatma Birimini Satışa Çıkardı

Geçtiğimiz aylarda Aydınlatma Portalı’nın gündeme taşıdığı söylenti, güvenilir kaynaklar tarafından doğrulandı. Edison Report internet sitesinde yayınlanan, GE’nin CEO’su Bill Lacey’in e-posta yazısına göre; GE aydınlatma biriminin satışı için alıcılarla görüşmeye başladı.

GE Aydınlatma Birimini Satışa Çıkardı
09.06.2017
171
A+
A-

Geçtiğimiz aylarda Aydınlatma Portalı‘nın gündeme taşıdığı söylenti, güvenilir kaynaklar tarafından doğrulandı. Edison Report internet sitesinde yayınlanan, GE CEO’su Bill Lacey‘in e-posta yazısına göre; GE, aydınlatma biriminin satışı için alıcılarla görüşmeye başladı.

General Electric CEO’su Bill Lacey‘in e-posta yazısına dayandırılan habere göre, Doğu Cleveland merkezli aydınlatma iş biriminin “önerilen bir satış çerçevesinde alıcılarla görüşmelere başladı.” Bahsi geçen e-posta bu sabah Edison Report web sitesinde yayınlanmış ve GE Lighting Bill Lacey’in e-posta yazısını onaylamıştır.

Yazıda müzakerelerin yeni başladığını ve GE Lighting’in “birkaç stratejik seçeneği düşünebileceğini” vurguluyor. Örneğin Bill Lacey’in yazısına göre, GE Lighting’in farklı bölümlerini farklı alıcılara satabilir.

Ancak -East Cleveland’da çalışanaları bulunan- GE’nin şu andaki Current Business birimi satılık değil.

GE Lighting’in iletişim direktörü Alicia Gauer’den gelen bir e-postaya göre, “önerilen satışa profesyonel aydınlatma veya Current aracılığıyla satılan diğer ürünler ve hizmetler dahil değil.” Current, 2015 yılında kuruldu. GE nin web sitesine göre Current, “ticari binalar ve endüstriyel tesislerin daha enerji verimli olmasını sağlamak” için gelişmiş enerji teknolojileri ve dijital ağları kullanmayı amaçlıyor.

Gauer, East Cleveland’daki Nela Park kampüsünde bulunan GE Lighting çalışanlarını veya Current çalışanlarını taşımak için acil bir plan olmadığını belirtti.

Gauer’a göre; satma kararı, General Electric’in “portföyünü düzene koymak ve temel dijital endüstri varlıklarına odaklanmak” için sürdürdüğü çabanın bir parçası.

GE, tüketici ile ilgilenen diğer işletmelerden de çıkıyor. Son yıllarda, GE Capital ve GE Appliances’ın çoğunun NBC’yi satmıştı.

GE Lighting, sabah 9’da tüm çalışanlarına yönelik bir toplantı düzenledi. E-postaya göre, çalışanların sorularını ve geri bildirimlerini de alıyor.

Bazı hisse senedi analistleri GE’nin şirketin konut amaçlı LED işini ve geleneksel aydınlatma ürünleri ticaretini içeren GE Lighting’i satmasını bekliyorlardı. GE yöneticileri, daha önce de şirketin farklı yönlerde ilerlediğini gösteren yorumlar yapmışlardı.

Klasik aydınlatma ürün pazarı son yıllarda önemli ölçüde daralmıştır. Bununla birlikte, 2016’da iş birimi, akkor ampuller ve diğer geleneksel aydınlatma ürünlerini kapatma planlarını açıkladı.

Ancak GE Lighting, LED’lerin de kullanıldığı yeni tüketici ürünleri üretmektedir. Örneğin, Eylül ayında şirket, müzik çalan, spor puanlarını tutan ve alışveriş listesine öğeler eklemek için Amazon’un Alexa teknolojisini kullanan, sesle etkinleştirilen bir masa lambası çıkarmayı planlıyor.

LED Portalı

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.