GE Aydınlatma Türkiye Pazarından Çekildi

General Electric (GE), Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Türkiye’deki aydınlatma satışlarını ve küresel otomotiv işlerini tamamen durdurdu. GE, aydınlatma işini 2018’in sonuna kadar satmayı planlıyor.

GE Aydınlatma Türkiye Pazarından Çekildi
27.07.2018
219
A+
A-

General Electric (GE), Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Türkiye‘deki aydınlatma satışlarını ve küresel otomotiv işlerini tamamen durdurdu. GE, aydınlatma işini 2018‘in sonuna kadar satmayı planlıyor.

GE, aydınlatma işini kesmek ve üç sektör; havacılık, enerji ve yenilenebilir işletmeler üzerindeki odağı daraltmak amacıyla Kasım 2017‘de şirketi yeniden yapılandırma planını açıkladı.

Şirket geçtiğimiz günlerde 2018 ikinci çeyrek konferans görüşmesini yaptı. GE CFO‘su Jamie Miller, GE’nin Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Türkiye‘deki aydınlatma satışlarını ve küresel otomotiv aydınlatma işlerini kapattığını bildirdi. Ayrıca şirketin, yıl sonuna kadar GE tarafından desteklenen aydınlatma işinin ve Current‘ın geri kalanını satmak için anlaşma imzalamayı planladığını söyledi. Finansal kurumların tahminine göre, bu varlıkların değeri 600-800 milyon Dolar civarında.

MLS Co. ve Foshan Electrical and Lighting Co.‘nin de dahil olduğu Çin aydınlatma şirketlerinin GE’nin aydınlatma işine teklif vermek için için sermaye hazırladıklarını belirten söylentiler vardı.

LEDinside

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.