İngiltere’de LED Aydınlatma Pazarı 4 Yılda İki Haneli Büyüme Görecek

Brexit ile birlikte İngiltere LED aydınlatma pazarının senaryosu önemli ölçüde değişti. Sektörde düşük kaliteli ürünlerin de pazara dahil olmasıyla birlikte rekabetin arttığı biliniyor. Ayrıca yüksek stoklara sahip uzak doğu menşeli ürünler, büyük firmaları farklı arayışlara sürükledi. Haliyle İngiltere LED aydınlatma pazarında kıyasıya bir mücadele sürüyor.

İngiltere’de LED Aydınlatma Pazarı 4 Yılda İki Haneli Büyüme Görecek
04.10.2016
222
A+
A-

2013 yılından itibaren kuvvetli bir momentum yakalayan LED aydınlatma pazarı hem enerji tasarrufu hem de karbondioksit emisyonu kaygıları nedeniyle patlama seviyesinde olarak tanımlanan bir büyüme oranı yakaladı.

Market araştırma raporları sadece 2016 yılında %4 büyümenin olduğunu gösteriyor. Philips, Osram, vb. temel üreticilerin yanı sıra pek çok düşük kaliteli ürünlerin de pazara dahil olduğu ve bu durumun fiyatları düşürerek rekabeti arttırdığı biliniyor. Ayrıca yüksek stoklara sahip Çin ve diğer gelişmekte olan ülke menşeli ürünler yüzünden, büyük markaların İngiliz marketlerini terk ettiği ve Internet of Things (IoT) gibi yeni teknoloji entegrasyonu üzerinde çalıştıkları biliniyor.

İngiltere’de LED pazarının durumu Brexit’ten sonra önemli ölçüde değişti. Brexit ile beraber şirketler ve yatırımcılar, yatırımlarını İngiltere de yapmaya zorlanıyor. Bu zorlamaya rağmen yine de iç pazarda büyüme gözlemlenmedi. Tüm son ürün LED’ler göz önüne alındığında 2015 yılı LED pazarı %38’lik bir büyüme gösterdi. Araştırma sonuçlarına göre İngiltere LED aydınlatma pazarında iki haneli büyümenin 2016-2020 yılları arasında süreceği belirtiliyor.

Önceki yıllara göre Retro stili LED aydınlatma ürünleri pazarın büyümesini sağlıyor, fakat bu sektörün lokomotifi; ticari ofis sektörü ve LED’e dönüşüm olmaya devam ediyor.

BizLED Bureau

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.