Doğadan İlham Alan İnovasyon: Biomimicry 3.8

Biomimicry 3.8, biyomimikri alanında danışmanlık ve eğitim hizmetleri sunan bir kuruluştur. Dünyada yaşamın 3,8 milyar yıl önce başladığı bilinmektedir. Şirket, doğada 3,8 milyar yıl boyunca derlenen bilgelikte gelecekle ilgili ipuçlarının bulunabileceğine inanmaktadır. Şirketin adındaki 3.8 de buradan gelmektedir.

Doğadan İlham Alan İnovasyon: Biomimicry 3.8
25.01.2022
857
A+
A-

Biomimicry 3.8, biyomimikri alanında danışmanlık ve eğitim hizmetleri sunan bir kuruluştur.

Dünyada yaşamın 3,8 milyar yıl önce başladığı bilinmektedir. Şirket, doğada 3,8 milyar yıl boyunca derlenen bilgelikte gelecekle ilgili ipuçlarının bulunabileceğine inanmaktadır. Şirketin adındaki 3.8 de buradan gelmektedir.

Şirket, farklı alanlarda çalışan tasarımcıların ilham veren tasarım çözümleri bulmalarına yardımcı olmak için biyomimikri uygulamasını kullanmaktadır.

GE, Nike, Jacons, P&G ve Shell gibi dünyaca ünlü kuruluşlar daha sürdürülebilir ürünler yaratmak için Biomimicry 3.8 şirketi ile çalışmaktadır.

Şirketin internet sitesinde yer alan mağazada biyomimikri alanında çeşitli kitaplar, kataloglar, çalışma kartları ve inovasyon setleri satılmaktadır.

Mağazada ücretsiz bir biyomimikri dersi de bulunmaktadır. Biyomimikriye Giriş: Temel Ders başlıklı içerik, Dr. Dayna Baumeister tarafından hazırlanmış etkileşimli çevrimiçi biyomimikri kursudur. Kurs, biyomimikri temel felsefesini ve ana unsurlarını ortaya koyan örnek olay incelemeleri ve benzersiz ekosistem keşifleri içermektedir. Kurs 3 saatten fazla sürmektedir ve sonunda biyomimikri eğitim paketine erişim hakkı vermektedir.

Vızıltı bölümünde biyomimikri alanındaki güncel şirket haberleri, hikayeleri, multimedya içerikleri ve doğanın dehasından ilham alan çeşitli zengin kaynaklar sunulmaktadır.

Kaynaklar içinde biyomimikri tasarım yaklaşımını görsel olarak temsil eden Biomimicry Design Lens kataloğu da bulunmaktadır. Design Lens, biyomimikri bileşenleri olan temel unsurlar, yaşam ilkeleri ve biyomimikri düşünmeyi görsel bir kılavuz haline getirir. Design Lens, İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, İtalyanca ve Flemenkçe dillerinde hazırlanmıştır.

Konuşmacılar bölümünde panel, sunum ve benzeri etkinlikler için konuşmacı talep edilebilmektedir. Konuşmacı talepleri, iletişim bilgileri, etkinlik bilgileri ve bütçenin girilebildiği bir form aracılığıyla toplanmaktadır. Janine Benyus, Dr. Dayna Baumeister, Mark Dorfman, Jamie Dwyer, Seth Galewyrick ve Nicole Miller gibi biyomimetri alanında önde gelen uzman, araştırmacı ve şirket yöneticileri konuşmacılar arasında yer almaktadır.

Çalışma örnekleri bölümünde şirketin öne çıkan inovasyon çalışmaları yer almaktadır.

Biomimicry 3.8 internet sitesinde biyolojik zekâ veri tabanı AskNature aracına da bir bağlantı bulunmaktadır.

Aydınlatma Portalı kurucusu Trabzon doğumlu Emre Yılmaz, Atılım Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden 2013 yılında mezun olmuş, o tarihten bugüne aydınlatma sektöründe devlet destekli projelerin yönetimi ve ürün geliştirme faaliyetlerinin yürütülmesinde görev almaktadır. Gazi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Mühendisliği bölümünde yüksek lisans öğrenimini tamamlamıştır ve aynı bölümün doktora programında eğitimini sürdürmektedir.
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.