Corona Virüsü Salgını, Light + Building’e Tehdit Oluşturuyor Mu?

Light + Building, 8-13 Mart 2020 tarihleri arasında Almanya’nın beşinci büyük şehri Frankfurt’ta gerçekleşiyor. Fuarda 393’ü Çin’den olmak üzere 2.577 firma katılımcı olarak yer alıyor. Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı korkutan corona virüsü salgını, aydınlatma sektörünün en büyük buluşması Light + Building için bir tehdit olabilir mi?

Corona Virüsü Salgını, Light + Building’e Tehdit Oluşturuyor Mu?
10.02.2020
64
A+
A-

Dünyanın dört bir tarafından 200 binden fazla kişinin ziyaret etmesinin beklendiği Light + Building, 8-13 Mart 2020 tarihleri arasında Almanya‘nın beşinci büyük şehri Frankfurt‘ta gerçekleşiyor. Fuarda 393‘ü Çin‘den olmak üzere 2.577 firma katılımcı olarak yer alıyor. Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı korkutan corona virüsü salgını, aydınlatma sektörünün en büyük buluşması Light + Building için bir tehdit olabilir mi?

Çin’de 700’den fazla kişinin ölümüne sebep olan corona virüsü sebebiyle British Airways, Lufthansa, American Airlines, Air Canada ve Türk Hava Yolları dahil pek çok havayolu şirketi Çin’e uçak seferlerini durdurdu. Tüm bu önlemlere rağmen salgının Çin’in dışına taşması önlenemedi. 24 ülkeye yayılan virüs yüzünden Çin sınırları dışında 270’den fazla vaka görüldü.

Çin için şuan belirsiz bir dönem yaşanıyor. Bu da yabancıların daha fazla endişelenmesine sebep oluyor.

Başlamasına 30 günden az bir süre kalan Light + Building, aydınlatma sektörü için en büyük buluşma etkinliği olarak tanınıyor. Dünyanın dört bir tarafından firmalar fuarda stant açarak ürünlerini yüz binlerce ziyaretçiye tanıtma fırsatı yakalıyor. Ancak katılımcı ve ziyaretçilerin arasında Çin’den gelen misafirler de yer alıyor. Bu da fuarı ziyaret edecek binlerce kişiyi haklı olarak endişelendiriyor.

Sosyal medya üzerinden yapılan ankette katılımcılara “Çin’deki koronavirüs salgınının, 393 Çinli şirketin katılımıyla Frankfurt’ta düzenlenecek olan Light + Building fuarına bir tehdit olduğunu düşünüyor musunuz?” sorusu yönetildi. Ankete katılanların yüzde 76‘sı bunu bir tehdit olarak gördüğünü belirtiyor. Bu durum katılımcı ve ziyaretçi sayısının ciddi oranda azalmasına sebep olabilir.

Havayolu şirketlerinin seferleri durdurması ve ülkelerin vize işlemlerini askıya alması, 393 Çinli firmanın fuara katılmasına engel olabilir. On binlerce kişi bu uç önlemler sebebiyle fuarı ziyaret edemeyebilir.

Light + Building‘in organizatörü Messe Frankfurt ise etkinlik için sergi alanında gerekli önlemlerin alındığını ve herhangi bir tehlike bulunmadığını belirtiyor.

Güncelleme: Messe Frankfurt’tan Light + Building Açıklaması: Erteleme ya da İptal Söz Konusu Değil

Güncelleme: Signify, Light + Building 2020’den Çekilme Kararı Aldı

Son Güncelleme: Light + Building, Koronavirüs Salgını Nedeniyle Eylül 2020’ye Ertelendi

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.