Messe Frankfurt’tan Light + Building Açıklaması: Erteleme ya da İptal Söz Konusu Değil

8-13 Mart 2020 tarihleri arasında Almanya’nın Frankfurt şehrinde gerçekleşecek aydınlatma fuarı Light + Building hakkındaki iddialarla ilgili Messe Frankfurt’tan bir açıklama geldi. Açıklamaya göre koronavirüs salgınına karşı tüm önlemler alındı. Etkinlik planlandığı gibi gerçekleşecek, herhangi bir erteleme ya da iptal söz konusu değil.

Messe Frankfurt’tan Light + Building Açıklaması: Erteleme ya da İptal Söz Konusu Değil
14.02.2020
276
A+
A-

8-13 Mart 2020 tarihleri arasında Almanya‘nın Frankfurt şehrinde gerçekleşecek aydınlatma fuarı Light + Building hakkındaki iddialarla ilgili Messe Frankfurt‘tan bir açıklama geldi. Açıklamaya göre koronavirüs salgınına karşı tüm önlemler alındı. Etkinlik planlandığı gibi gerçekleşecek, herhangi bir erteleme ya da iptal söz konusu değil.

Geçtiğimiz günlerde Barselona‘da gerçekleştirilmesi planlanan Mobil Dünya Kongresi‘nin koronavirüs salgını nedeniyle iptal edildiği duyurulmuştu. Bu kararın ardından aydınlatma sektöründe tüm gözler Light + Building‘e çevrildi. Almanya‘dan 696, Çin‘den 393, İtalya‘dan 235, Hong Kong‘tan 137, Türkiye‘den 107 firmanın katılımcısı olduğu, binlerce kişinin ziyaret ettiği etkinlik ile ilgili organizasyon şirketi Messe Frankfurt‘tan açıklama geldi.

Messe Frankfurt İstanbul ofisinden yapılan yazılı açıklamaya göre; fuar planlandığı gibi 8-13 Mart 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek. Fuar alanında gerekli önlemler alındı ve denetimler sürüyor. Açıklamada fuar alanında herhangi bir salgın tehdidi bulunmadığının altı çiziliyor. Çin ve Uzakdoğu‘dan fuara katılacak firmalar için herhangi bir yaptırım bulunmuyor.

Messe Frankfurt yetkilileri katılımcı ve ziyaretçilere kişisel korunma önlemlerini almalarını tavsiye ediyor.

Messe Frankfurt tarafından yapılan açıklamanın tamamı aşağıdaki gibidir.

“Değerli katılımcımız,

Son günlerde tüm dünyada gündeme oturan koronavirüs salgını sebebiyle birçok katılımcımız Light+Building 2020 fuarıyla alakalı endişelerini bizimle paylaşıyorlar. Bu konuda sizlere detaylı bilgi vermek ve aklınızdaki sorulara cevap verebilmek için özellikle ulaşmak istedik. Aşağıda konuyla ilgili önemli bilgileri bulabilirsiniz:

  • Light+Building 2020 fuarı, planlandığı gibi 8-13 Mart 2020 tarihleri arasında düzenlenecektir. Herhangi bir erteleme söz konusu değildir.
  • Resmi sağlık kurumlarının verdiği talimatlar doğrultusunda fuar alanında gerekli tüm önlemler alınmış olup, denetlemeler düzenli olarak devam etmektedir.
  • Frankfurt fuar alanında herhangi bir salgın tehdidi bulunmamaktadır. Her organizasyonda olduğu gibi sağlık ekipleri ve fuar alanındaki klinik acil durumlar için hazır durumdadır.
  • Fuar alanında görevli sağlık ekipleri, hijyenik koşulların bozulmaması amacıyla ayrıca bir özen göstererek çalışmalarını sürdürecektir.
  • Şu anda Çin ve Uzakdoğu’dan fuara katılacak firmalar için herhangi bir yaptırım kararı yoktur.
  • Türkiye’den hiçbir katılımcımız iptal talebinde bulunmamıştır. Yabancı katılımcılar hakkında bize ulaşan bir bilgi yoktur.
  • Light+Building 2020’ye katılımı engelleyen herhangi bir olağanüstü durum ilan edilmediği için, iptal talebinde bulunan katılımcılara standart iptal prosedürü uygulanacaktır.

Fuar için her gün binlerce insanın geçtiği alanlar üzerinden seyahat edeceğiz. Bu yüzden kişisel korunma önlemlerinizi almanızı tavsiye ediyoruz. Herşeyden önce sağlıklı bir seyahat ve başarılı bir fuar geçirmenizi diliyoruz.

İyi çalışmalar.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.