Çin Kalkınma Bankası San’an Opto İle Partnerlikte Anlaştı

Çin Kalkınma Bankası, San’an Opto ile stratejik ortaklık kurarak firmanın finasmanını güçlendirdi. Ortaklık sayesinde iki tarafın da kazanacağı stratejiler üzerinde birlikte düşünüyorlar.

Çin Kalkınma Bankası San’an Opto İle Partnerlikte Anlaştı
04.01.2017
73
A+
A-

Çin Kalkınma Bankası (CDB), küresel satışlarını artırmak için Çinli LED şirketi San’an Opto grubu ile stratejik ortaklık anlaşmasına imza attı. Anlaşma, San’an Opto Başkanı Xiucheng Lin ve CDB genel müdürü Xiamen şubesi Yang Aiwu tarafından imzalandı.

Anlaşmaya göre San’an Opto ve CDB, proje kredileri, birleşme ve satın alma kredileri ve geri ödeme uygulamaları alanlarındaki ortaklıklarını güçlendirecek. İki organizasyon ayrıca yeni iş modelleri ve çifte kazanç için yeni stratejiler geliştirecek. CDB, San’an Opto’yu 8,63 milyar Dolar ile (30 milyar RMB) destekleyecek. Aynı zamanda, LED çipi, IC elektrik devrelerini ve denizaşırı satın alımları ve üretim kapasitesinin genişletilmesini desteklemek için orta vadeli krediler, sanayi fonları, özel inşaat fonları ve diğer fonları da sağlayacak.

CDB, 2012 yılından bu yana San’an Opto’yu destekliyordu ve ulusal bir IC sanayi fonuna 6,4 milyar RMB yatırım yapmıştı. 2016 yılında San’an Opto, Qiangzhou Şehri Hükumeti ile bir anlaşma imzaladı ve 50 milyar RMB değerinde bir LED çip yatırım fonu kurdu. Ayrıca Endonezya’nın en büyük finansal grubu Sinar Mas Group ile ortaklık anlaşması imzaladı ve lider LED ürün tedarikçilerinden biri oldu.

Üreticilerin yüksek miktarda olan talebi karşılaması ve ürün kalitesini arttırmaları için finansal desteğinin sağlam olması su götürmez bir gerçektir. Dolayısıyla ülkemizde üretimin artmasını istiyorsak böyle destekleyici fonların kullanımı önem arz etmektedir.

BizLED

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.