Everlight 2017’den Umutlu

LED endüstrisine olan yoğun talep sayesinde LED cip fiyatları artıyor ve çip üreticileri fiyatları belirleme konusunda ortak hareket ediyor. Tayvan menşeili üretici olan Everlight, bu bağamda 2017 için kazancının artacağını açıkladı.

Everlight 2017’den Umutlu
02.02.2017
79
A+
A-

Tayvan’ın LED yonga paketleyicisi ve aydınlatma ürünü sağlayıcısı Everlight Electronics Co, çeşitli uygulamalar için artan mavi/beyaz LED’lere yönelik talep nedeniyle 2017’de gelirinin artacağını açıkladı.

Everlight Başkanı Robert Yeh’in yaptığı açıklamalarda, Otomotiv LED aydınlatma ürünleri, sensörler ve ince piksel adımlı LED ekranların bu yıl başlıca büyüme alanları olacağını belirtti. Yeh, Everlight’ın birçok Asya otomobil üreticisinin tedarik zincirine girdiğini ve 2017’de yüksek marjlı otomotiv ürünlerinin, özellikle LED farların siparişlerini beklediğini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde, Everlight, Güney Kore sinema operatörleri ile ince piksel aralıklı LED ekranlar tedarik etmek için anlaşmalar imzaladı ve bunun da gelir büyümesine katkıda bulunacağını söyledi.

2016 yılında Everlight, toplam gelirin %55’ini oluşturan mavi/beyaz LED uygulamaları ile 926 milyon ABD doları tutarında bir toplam gelir elde etti. Mavi/beyaz LED endüstrisine olan yoğun talepten ötürü özellikle son iki yılda bu çiplerin fiyatları da yükseldi.

Bununla birlikte, sektörün verileri göz önüne alındığında, 2017’de çip fiyatlarının firma bazında yükseltildikten sonra diğer üreticilerinde bu eğilime gireceği bekleniyor. Çin’in LED devi San’an Opto firmasının da benzer şekilde fiyatları attırdığını daha önce görmüştük. 2017 LED firmaları için kazançlı bir yıl olacak gibi görünüyor.

BizLED

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.