USW ve LIA’dan Aydınlatma Eğitiminde İşbirliği

South Wales Üniversitesi (USW) ve Aydınlatma Sanayi Derneği (LIA) aydınlatma dersleri için resmi bir ortaklığı kabul etti.

USW ve LIA’dan Aydınlatma Eğitiminde İşbirliği
24.07.2016
99
A+
A-

South Wales Üniversitesi (USW) ve Aydınlatma Sanayi Derneği (LIA) aydınlatma dersleri için resmi bir ortaklığı kabul etti.

LIA CEO’su Steve Davies yaptığı açıklamada “South Wales Üniversitesi ile böyle bir mutabakatı imzalamaktan son derece mutluyuz. Ortaklığımız İngiltere genelinde aydınlatma profesyonelleri için LIA Akademisi tarafından geliştirilen ve koordine edilen eğitim ve gelişim fırsatının bir parçasıdır.” dedi.

Bu kapsamda, Telford LIA Akademisi Tesisleri’nde çeşitli kurslar verilecek. Öğrenciler için ayrıca Telford LIA Akademisi Laboratuvarı’na da özel erişim verilecek. Bu laboratuvar, İngiltere’nin aydınlatmaya adanmış ve sektörün önde gelen test ekipmanlarını bünyesinde barındıran en büyük bağımsız ISO 17025 test laboratuvarı olma özelliğini taşıyor.

USW Aydınlatma ve Tasarım Teknolojisi Kurs Lideri Stuart Green yaptığı açıklamada “LIA ve USW aydınlatma tasarımı ve teknolojisi alanında lider konumda bulunuyor. Ortaklığımız, hem öğrenme hem de öğretme için bize yeni fırsatlar sağlıyor. Gelişmiş bir bilgi ortamı yaratmak, etkin bir organizasyon ve daha geniş sanayi ortamı sağlayacaktır.” dedi.

Steve Davies son olarak “Biz ders içeriğinin hazırlanması konusunda South Wales Üniversitesi ile yakın ve uzun süreli çalışmalar yaptık. Kalite ve özen konusunda üniversitenin taahhüdü bizi oldukça etkiledi. Bu organizasyonun, aydınlatma profesyonellerinin sağlam niteliklerini ve kariyer gelişimini destekleyeceğinden eminim.” dedi.

Umarım bu ortaklık üniversitelerimize ve aydınlatma topluluklarımıza bir ilham kaynağı olur ve ülkemizde de aydınlatma eğitimi konusunda benzer oluşumları görmeye başlarız.

LEDinside

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.