Çin Enstitüsü 1.000W Güçte Sürülebilir LED Yaptı

Çin merkezli araştırma enstitüsü ve üreticisi Fujian, yüksek güç LED teknolojisinde büyük bir atılım yaptı. Bu güney Çin enstitüsü, 1.000 Watt’a kadar sürülebilen, küçük boyutlarda yüksek güçlü LED yaptı.

Çin Enstitüsü 1.000W Güçte Sürülebilir LED Yaptı
15.03.2017
138
A+
A-

Çin merkezli araştırma enstitüsü ve üreticisi Fujian, yüksek güç LED teknolojisinde büyük bir atılım yaptı. Bu güney Çin enstitüsü 1.000 Watt’a kadar sürülebilir, küçük boyutlarda yüksek güçlü LED yaptı.

Bu çalışma Research on the Structure of Matter (FJIRSM) ile Fujian Zhongke Xinyuan Optoelectronics Technology‘nin ortak bir girişimi.

FJIRSM sözcüsü yaptığı açıklamada, “Önceki teknolojiler ile Çin’deki LED üreticileri yüksek güçte LED üretemiyordu. LED’ler 200 W’ın üzerinde güçte sürüldüğünde, küçük dış yüzey üzerinde yayılan termal enerji ışığa zarar verebilir. Bu yüzden bu LED’lerin çoğunluğu sadece genel aydınlatma uygulamalarında kullanılabilir.” dedi.

Bu yeni yüksek güçlü LED’ler, bir bozuk para kadar küçük ve 1.000 Watt güç altında çalışabilir. Buna ek olarak, LED’lerin yapımında kullanılan seramik malzemeler yüksek seviyede termal iletkenliğe dayanıklılığıyla biliniyor. Aynı zamanda, yüksek sıcaklığa dayanabilir ve korozyana karşı koyabilir.

Bu yüksek güçlü LED’ler anti-termal şok özelliği gösterir, bu sayede ısı yayılım prosedürünü hızlandırmaya yardımcı olur.

Şimdiye kadar, Çinli üreticileri kısıtlayan teknolojik engeller, LED’lerin sadece genel uygulamalarda kullanılmasına sebep oldu. Fujian Zhongke Xinyuan Optoelectronics Technology firmasına göre, LED ürünlerinin yaklaşık yüzde 80’ini böyle bir uygulama grubuna giren uluslarda imal ediliyor. Firma yetkilisi açıklamada, Çin’de üretilen yalnızca bir kaç LED’in otomotiv ışıkları ve büyük ekranlar gibi uç ürünlere uygulandığına dikkat çekti ve sektördeki gelişmeyi yakalayabilmek için, böyle bir teknoloji ablukasını kırmak gerektiğini sözlerine ekledi.

BizLED Bureau

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.