BRELONG Güneş Enerjili Hareket Sensörlü Aydınlatma İncelemesi

Güneş enerjili aydınlatma üniteleri, herhangi bir elektrik bağlantısı gerektirmediğinden, elektrik faturanıza yük oluşturmadığından her alanda sıkça tercih ediliyor. Duvar ışığı olarak tasarlanmış BRELONG da enerjisini güneş ışığından alıyor ve depoladığı enerjiyle tüm gece boyunca aydınlatma sağlıyor.

BRELONG Güneş Enerjili Hareket Sensörlü Aydınlatma İncelemesi
09.10.2018
1.322
A+
A-

Güneş enerjili aydınlatma üniteleri, herhangi bir elektrik bağlantısı gerektirmediğinden, elektrik faturanıza yük oluşturmadığından her alanda sıkça tercih ediliyor. Duvar ışığı olarak tasarlanmış BRELONG da enerjisini güneş ışığından alıyor ve depoladığı enerjiyle tüm gece boyunca aydınlatma sağlıyor.

Bu tarz ışık kaynağı, güneş paneli, pil ve şarj kontrol ünitesi gibi tüm sistemin bir ünite altında toplandığı ürünlerde genellikle bir bölümün yetersizliğinden şikayet edilir. Mesela güneş paneli, pili yeterince şarj edemez veya pil sistemi gece boyunca besleyemez. En kötüsü de bazen LED’ler yeteri parlaklıkta ışık veremez. Biz buna halk arasında kendini aydınlatmıyor diyoruz. 🙂

BRELONG Güneş Enerjili Hareket Sensörlü Aydınlatma, 20 adet SMD 2835 LED ile donatılmış ve 6W gücünde, 500 lümen parlaklığında bir ışık akısı sunuyor.

Kompakt tasarımıyla 16,5 x 11 x 4 cm ölçülerinde her yere monte edilebiliyor. Bu değerin bahçelerin bır kısmında, bina girişlerinde yeterli bir aydınlatma seviyesi olduğunu söyleyebilirim. Eğer size yeterli olacak mı sorusunun cevabını arıyorsanız bahçenizde herhangi bir markaya ait 5-7W LED lamba ile ufak bir test yapabilirsiniz.

Aydınlatma ünitesinin gündüzleri güneş alan bir yere monte edilmesi gerekiyor. Bu sayede gündüz şarj olup, gece aydınlatma sağlıyor. Eğer yeterince şarj olmazsa, karanlıkta kalabilirsiniz.

Ürünün üzerinde bir de hareket sensörü bulunuyor. Bu sensör sayesinde ayarladığınız moda göre gece boyunca loş bir aydınlatma yerine, hareket anında parlak bir aydınlatmaya sahip olabiliyorsunuz. Sadece ihtiyaç duyduğunuzda parlak bir aydınlatma sunduğundan, şarjı uzun süre dayanabiliyor.

BRELONG Duvar Işığı, güneş enerjisiyle çalışır ve böylece elektrik faturalarını düşünmenize gerek kalmaz. Kablosuz tasarım, kolayca kurmanızı sağlar.

Ürünün arkasındaki switch sayesinde üç moddan birini seçebiliyorsunuz. Birincisi yüksek ışık modu; ışık gündüz kapalıdır, gece otomatik olarak açılır. İkincisi dim ışık modu; ışık gündüz kapalıdır, geceleri düşük parlaklıkta yanar, bir hareket algılandığında ise 15 saniye boyunca parlak ışık verir. Sonuncu ise sensör modu; ışık gündüz kapalıdır, gece de yalnızca hareket algılandığında devreye girer, 15 saniye parlak ışık verdikten sonra kapanır.

Ürün su geçirmez ancak IP66, IP67 filan değil. Switch olduğu kısımda herhangi bir conta bulunmuyor. Üst kısımlar su geçirmemesi için özel olarak tasarlanmış ancak aşağıda böyle bir önlem yok. Zaten lambayı dik vaziyette monte ettiğinizden suyun alttan girmesi gibi bir durum yok. Yine de bu durumu belirtmekte fayda var. Bu üründe olmasa da başka üreticilerin aynı ürününde IP68 gibi yüksek dereceler yazılabiliyor.

Modül içerisinde yer alan 3,7V 2000mAh Li-ion pil gündüz 4-6 saatte tam şarj oluyor. Gece boyunca sistemi besleyecek bir enerjiyi depolamış oluyor.

Tüm ürün 12 ay boyunca üretici garantisi altında. Kutu içeriğinde montaj için vida ve dübel seti de bulunuyor.

Ürün hakkında fikir sahibi olmak, çalışma şeklini incelemek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Ürün hakkında detaylı bilgi edinmek ve sipariş vermek için ise aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Masaüstü: http://www.gearbest.com/outdoor-lights/pp_432784.html

Mobil: https://m.gearbest.com/outdoor-lights/pp_432784.html

İncelemeye konu ürün hakkında sorularınız, görüş ve önerileriniz için yorum bölümü aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.

Aydınlatma Portalı kurucusu Trabzon doğumlu Emre Yılmaz, Atılım Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden 2013 yılında mezun olmuş, o tarihten bugüne aydınlatma sektöründe devlet destekli projelerin yönetimi ve ürün geliştirme faaliyetlerinin yürütülmesinde görev almaktadır. Gazi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Mühendisliği bölümünde yüksek lisans öğrenimini tamamlamıştır ve aynı bölümün doktora programında eğitimini sürdürmektedir.
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 3 Yorum
 1. Bünyamin ozkan dedi ki:

  Adreste veya kargoda odeme yapmak istiyorum.

 2. Rifat ORTADOĞAN dedi ki:

  Sensoru iptal ederek, anahtar vasitasiyle kendim yakip sondurebilirmiyim. Tsk.eder iyi gunler dilerim

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba Rıfat Bey, LED ışıklara giden mavi kabloyu devre üzerindeki lehim yerinden söküp, pilden gelen beyaz kablo arasında (beyaz kablo yerinden sökülmeyecek) anahtar takarak kendiniz ışığı açıp kapatabilirsiniz.