Bayraklı’nın Parklarında LED Dönüşümü Başladı

Bayraklı Belediyesi, park aydınlatmalarında LED dönüşümüne başladı. Bu dönüşüm ile en az yüzde 50 enerji tasarrufu hedefleniyor. 125 armatürler başlayan dönüşümün tüm parklarda gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Bayraklı’nın Parklarında LED Dönüşümü Başladı
09.05.2019
160
A+
A-

Bayraklı Belediyesi ışıklandırmada dünya standardı olan LED teknolojisini parklarına getirdi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri civa buharlı ampul armatürler yerine LED’li sokak armatürlerine dönüş yaptı.

125 armatürle başlayan değişimin tüm parklarda gerçekleştirilmesi planlanırken, uygulama kapsamında en az yüzde 50 enerji tasarrufu hedefleniyor.

Bayraklı’nın parklarında başlatılan uygulamaya göre kullanılan LED ışıklar aydınlatma teknolojisinde eski civa buharlı armatürlerin yerini aldı. Eski sisteme göre çok daha uzun ömürlü ve en az yarı yarıya daha tasarruf sağlayan LED armatürler parkları aydınlatmaya başladı.

Bu kapsamda Manavkuyu’daki 4’üncü Halil Atilla Parkı içinde bulunan civa buharlı ampul armatürler elektrik ekipleri tarafından söküldü. Bunların yerine yeni LED’li armatürler takıldı. 125 armatürle başlayan değişimin tüm parklarda gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Enerji tasarrufu sağlanması ve teknolojinin gerisinde kalınmamasının önemine vurgu yapan Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “LED aydınlatma teknolojisi, özellikle park-bahçe aydınlatmalarında önemli bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Biz de parklarımıza bu sistemi uygulayarak yüzde 50 enerji tasarrufu sağlamayı planlıyoruz. Bu tasarruf da daha düşük elektrik faturaları ve daha az karbon emisyonu anlamına geliyor” dedi.

Bayraklı‘daki LED dönüşümünde Grup İmaj Aydınlatma firmasının Wolf serisi LED’li yol aydınlatma armatürleri tercih edildi. Ürün hakkında detaylı bilgi edinmek ve fiyat teklifi almak için Grup İmaj Aydınlatma firma sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.