Çorum Belediyesi 200 Bin TL’ye LED’li Sinyalizasyon Direkleri Aldı

LED’li sinyalizasyon direklerinin trafik güvenliğine olan etkisi dünya genelinde tartışılırken, belediyeler LED’li direkler için büyük harcamalar yapmaya devam ediyor. Son olarak Çorum’da, 200 bin TL maliyetle LED’li sinyalizasyon direklerinin kurulduğu duyuruldu. Bu çalışmanın başka kavşaklara da yapılacağı belirtiliyor.

Çorum Belediyesi 200 Bin TL’ye LED’li Sinyalizasyon Direkleri Aldı
09.11.2018
425
A+
A-

LED‘li sinyalizasyon direklerinin trafik güvenliğine olan etkisi dünya genelinde tartışılırken, belediyeler LED’li direkler için büyük harcamalar yapmaya devam ediyor. Son olarak Çorum‘da, 200 bin TL maliyetle LED’li sinyalizasyon direklerinin kurulduğu duyuruldu. Bu çalışmanın başka kavşaklara da yapılacağı belirtiliyor.

Belediye yönetimi, bu sinyalizasyon çalışması ile ışık ihlallerinin önleneceğini ve sürücülere büyük kolaylık sağlanacağını belirtiyor.

Çorum Belediyesi tarafından yapılan açıklama aşağıdaki gibidir.

Trafik güvenliğini arttırmaya yönelik yaptığı çalışmalara bir yenisi daha ekleyen Çorum Belediyesi, valilik önündeki kavşakta yeni nesil LED’li alüminyum sinyalizasyon sistemine geçti.

Kent merkezinde yaya ve araç güvenliğini arttırmak adına çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini ifade eden Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, “Yeni nesil LED’li alüminyum sinyalizasyon çalışması ile birlikte ışık ihlalleri önlenecek ve özellikle kör nokta oluşturan yerlerde sürücülere büyük kolaylık sağlayacak.” dedi.

Candan, “Ayrıca söz konusu uygulama ile trafik ışıklarında bulunan sinyal lambalarıyla sinyal lambalarının bağlı bulunduğu direklerdeki aynı renkli LED’li lambalar birlikte yanacaklar. Bu sistem sayesinde trafik lambalarının ne renk yandığı sürücüler tarafından çok uzun mesafelerden bile görülebilecek.  Çalışmanın sürücüler tarafından da büyük beğeni aldığını ifade ederek sinyalizasyon çalışmasının ilk etapta valilik önündeki kavşakta hayata geçirdiklerini ayrıca konum itibariyle Kent Meydanı’nın cazibesinin artması açısından başarılı bir çalışma oldu. Maliyeti 200 bin TL olan yeni nesil LED’li alüminyum sinyalizasyon çalışması daha sonra Akşemseddin kavşağında uygulayacağız” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Erol Emre Karataş dedi ki:

    Türkiye’de ekonomik kriz var diyorlar, kurumlar ödeme yapamıyor diyorlar, öncelikli yapılması gereken bir çok iş varken, çok yüksek bedellerde bu tarz standart dışı ve trafiği tehlikeye atan ürünlerin belediyeler tarafından satın alınması ne kadar doğru acaba? Bir düşünelim bu tarz saçma ürünler neden Avrupa’da veya Amerika’da veya gelişmiş olan ülkelerin hiçbirisinde kullanılmıyor? Maksat seçimler öncesi şov yapmak ve trafik alanlarını panayır alanına çevirmek olmamalı!