Asya Trafik İhracat Ağını Genişletti

2011 yılında kurulan Asya Trafik kısa sürede tamamen kendi mühendisliği ve tasarımlarını kullanarak trafik ve yol güvenliği pazarında ses getiren sistemler geliştirdi. Şirket bu sayede uluslararası pazarda kendisine yer edinirken dünya çapında bir marka olma yolunda da önemli adımlar attı.

Asya Trafik İhracat Ağını Genişletti
21.05.2019
291
A+
A-

2011 yılında kurulan Asya Trafik kısa sürede tamamen kendi mühendisliği ve tasarımlarını kullanarak trafik ve yol güvenliği pazarında ses getiren sistemler geliştirdi. Şirket bu sayede uluslararası pazarda kendisine yer edinirken dünya çapında bir marka olma yolunda da önemli adımlar attı.

Asya Trafik; 2011 yılında akıllı trafik sistemleri, sinyalizasyon, yol güvenliği ürünleri, güneş enerjili sistemler, LED’li sistemler, trafik levhaları ile yazılım ve projelendirme hizmetleri alanlarında faaliyet göstermek üzere kuruldu.

İşletme, güç tüketimi az olan ürünler üretmekte olup, güneş enerjili ve LED’li sistemlerin tasarımını yapmakta, trafik ve yol güvenliğinde çevreye duyarlı ürünler üretmeye başladı. Yaptığı Ar-Ge çalışmaları sayesinde kısa zamanda farklı ürünler geliştiren firma bu sayede yurt dışına da açıldı ve trafik ve yol güvenliği konularında kendi tasarladığı ürünlerle onlarca ülkeye ihracat yapar hale geldi.

İlk başta kauçuk hız kesiciler, delinatörler, yol bölme butonları gibi yol güvenliği ürünlerini Plastra, performans levhaları Reflectra ve uyarı sistemleri ile LED tabela gibi LED’li sistemleri ise Ledtra markasıyla üreten firma daha sonra yazılım ve üstün Ar-Ge gerektiren ürünlere de yöneldi.

İnovatif karakterini ön plana çıkartan şirket ürün portföyünü geliştirerek farklı alanlarda da uzmanlaştı. Luxtra markasıyla güneş enerjili aydınlatma, Sistra markasıyla akıllı trafik yönetim birimi ve kavşak görüntüleme kameraları da üreten firma bir anda yenilikçi yapısıyla sektörün aranan ismi haline geldi.

Gelişmiş teknoloji ile solar ürünler de tasarlayan şirket güneş enerjili flaşörler, solar hız uyarı sistemleri ile alanında fark oluşturdu. Sinyalizasyon ürünlerini de geliştiren Asya, Maestro ve Master markasıyla ürettiği kavşak kontrol cihazları ile adeta sektörde çığır açtı.

Özellikle Maestro markası 16 adet farklı faz tanımlanabilme ve tanımlanan fazlarla 16 adet sinyal planı oluşturulabilme, 48 adet adım tanımlanabilme ve tanımlanan adımları kullanarak 16 adet sinyal sekansı oluşturulabilme, trafik adaptif çalışma modu için mantıksal fonksiyon blokları oluşturma, güvensiz veya hatalı sinyalizasyona yol açmamak için trafik sinyal çıkışlarını kullanmadan sinyal planlarının simule edilmesi gibi özellikleriyle dünyada takip edilen ürün haline geldi.

Şirketin kurucusu Mehmet Akif Çelik, Asya Trafik’in gelecek ve hedeflerini şu sözlerle anlattı: “İlk günden beri kendi mühendisliğimizle fark oluşturabilecek ürünler geliştirip bu alanda uzmanlaşmak istedik. Yaptığımız Ar-Ge yatırımlarıyla bunu da büyük ölçüde başardı. Bundan sonra da Asya Trafik’in büyüme hedefi uluslararası trafik ve yol güvenliği pazarında ilk 10 işletmeden biri olarak dünya çapında bir marka olabilmektir. İşletme bu hedef doğrultusunda bir yandan Ar-Ge çalışmalarını artırıp piyasaya yeni ürünler sunmakta, bir yandan uluslararası pazarda reklam ve tanıtım faaliyetlerini artırmaktadır. Bunların dışında uzun vadede 100’den fazla istihdam kapasitesine sahip bir fabrika kurmay hedefliyoruz.”

Tarık Dağlı, Halkbank Kobi

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.