Bilim Adamları Rahatlatıcı ve Dinlendirici Etkileri Olan LED Lamba Geliştirdi

Avusturyalı iki bilim adamı Lucia No 3 isimli bir lamba icat etti. Bu lamba kullanıcılara derin rahatlama ve çeşitli duygu deneyimleri sunuyor. Tedavi amaçlı kullanılması planlanan bu cihaz, Dr. Proeckl ve Dr. Winkler’in ışığın psikoterapi ve nörolojik etkileri üzerine çalışmalarının sonucu olarak ortaya çıktı.

Bilim Adamları Rahatlatıcı ve Dinlendirici Etkileri Olan LED Lamba Geliştirdi
15.06.2019
210
A+
A-

Avusturyalı iki bilim adamı Lucia No 3 isimli bir lamba icat etti. Bu lamba kullanıcılara derin rahatlama ve çeşitli duygu deneyimleri sunuyor.

Dr. Engelbert Winkler ve Dr. Dirk Proeckl ilk olarak sağlık ve psikolojik yararlar sunan Lucia isimli ışık cihazını geliştirdi.

Lucia No 3, etrafı LED’ler ile çevrelenmiş bir lamba ile donatılmış, bilgisayara bağlı bir cihazdır. Temelde gömülü yazılım sistemi ile kontrol edilebilen, kullanıcıya rahatlama, meditasyon ve rüya benzeri durumlar yaşatan bir sistemdir.

Tedavi amaçlı kullanılması planlanan bu cihaz, Dr. Proeckl ve Dr. Winkler‘in ışığın psikoterapi ve nörolojik etkileri üzerine çalışmalarının sonucu olarak ortaya çıktı.

Cihaz alfa beyin dalgalarından etkilenerek ve beynin merkezinde bulunan epifz bezini uyararak çalışır. İşlevsel ve anatomik olarak beynin diğer merkezlerine bağlantılı beyin epifizi, kişinin beyninde bir vizyoner reaksiyonu tetikleyerek ışığın yoğunluğuna ve ritmine tepki gösterir.

Avusturya‘da Light Attendance GMBH firması şuan bu lambayı satıyor ve kullanmak isteyenlere eğitim veriyor. Ayrıca firma, kullanıcıların aralarında iletişim için kurabilmeleri için bir internet ağı oluşturdu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.