Yetersiz Aydınlatmanın Neden Olduğu İş Kazasında Firma Kusurlu Bulundu

İngilitere’de cam ve kimyasal ürünler üreten AGC Chemicals Europe firmasında çalışan David Crellan, arızalı bir borudan üzerine asit dökülmesi sonucunda ciddi şekilde yaralandı. Yapılan incelemelerde boru hattının bulunduğu bölgedeki aydınlatmanın yetersiz olduğu anlaşıldı ve dava sonucunda firma 300.000£ tazminat ödemek zorunda kaldı.

Yetersiz Aydınlatmanın Neden Olduğu İş Kazasında Firma Kusurlu Bulundu
18.12.2017
513
A+
A-

Yeterli aydınlatmanın olmaması, bir işçinin hayatını değiştirecek sülfirik asit yanığıyla sonuçlandı.

Lancashire, İngiltere’deki AGC Chemicals Europe, süreç operatörü David Crellan’in ciddi şekilde yaralandığı kazada 300.000£ tazminat ödemek zorunda kaldı.

Mahkeme, Crallan’ın bacağından korkunç şekilde yaralandığı kazada, sebebin arızalı bir borudan üzerine asit dökülmesi olduğunu açıkladı.

Şirket yetkilisi, arızalı boru hattının bulunduğu bölgedeki aydınlatmanın yetersiz olduğunu belirterek şirketin bu konudaki zaafiyetini kabul etti.

Dava sonucunda hakim, AGC’nin olaydan tümüyle sorumlu olduğuna ve mühendislerin güvenliğine yeterli önceliğin verilmediğine hükmetti. Bu riskle ilgili sistemsel hata olduğunu ve şirketin bunu çözmede yetersiz kaldığını belirledi.

2014 yılında ameliyat olan yaralı işçinin halen yürüyüşünde problem var. Kendisine ameliyat ertesi travmaya bağlı stres bozukluğu teşhisi de kondu.

PLD Türkiye (Çeviri), Lux Review (Haber Kaynağı)

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.