Koronavirüs Salgını LED ve Lamba Fiyatlarını Etkilemeye Başladı

Dünyanın en büyük aydınlatma şirketi Signify, koronavirüs salgını nedeniyle lojistik zincirindeki maliyet artışını gerekçe göstererek tüm LED ve lamba elektroniği ürünlerinde fiyat artışına gideceğini duyurdu. Signify bunun geçici bir artış olduğunu söylese de salgın etkisinin belirsizliği nedeniyle ne kadar süreceğini öngöremiyor.

Koronavirüs Salgını LED ve Lamba Fiyatlarını Etkilemeye Başladı
07.04.2020
155
A+
A-

Dünyanın en büyük aydınlatma şirketi Signify, koronavirüs salgını nedeniyle lojistik zincirindeki maliyet artışını gerekçe göstererek tüm LED ve lamba elektroniği ürünlerinde fiyat artışına gideceğini duyurdu.

Signify, konu ile ilgili olarak ABD‘deki müşterilerine bir mektup gönderdi. Mektupta koronavirüs salgınının lojistik zincirinde önemli bir ek maliyete yol açtığına dikkat çekti.

Şirket, tüm LED ürünlerinde (acil aydınlatma ürünleri dahil), lamba elektroniğinde (manyetik ve elektronik balastlar) yüzde 3‘lük geçici fiyat artışı uygulayacağını duyurdu. Fiyat artışı, 1 Nisan 2020 tarihinden sonra verilen siparişleri ve Mart ayından verilmiş ileri teslim tarihli siparişleri kapsıyor.

Mevcut tüm açık proje teklifleri ve özel fiyat anlaşmaları da yeni fiyat planına dahil ediliyor.

Signify bunun geçici bir artış olduğunu söylese de salgın etkisinin belirsizliği nedeniyle ne kadar süreceğini öngöremiyor. Şirket yetkilileri, durumu gerçek zamanlı olarak izlemeye, değerlendirmeye ve müşterilerini bilgilendirmeye devam edeceğini söylüyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.