Toyoda Gosei Cam Kapsüllü UV LED Geliştirdi

Japonya’nın Kiyosu kentinde hizmet veren Toyoda Gosei şirketi cam ile kapsüllenmiş tamamen kapalı Ultraviyole (UV) LED geliştirdi.

Toyoda Gosei Cam Kapsüllü UV LED Geliştirdi
24.03.2016
319
A+
A-

Japonya’nın Kiyosu kentinde hizmet veren Toyoda Gosei şirketi cam ile kapsüllenmiş tamamen kapalı Ultraviyole (UV) LED geliştirdi. LED’lerin bu şekilde gaz ve neme karşı daha dayanıklı hale getirildiği ifade edildi. Cam UV LED paketi ile 100°C’ye kadar sıcaklıklar, ve %85’e kadar nemli ortamlar gibi pek çok uygulama için dayanıklılık vaat ediliyor.

Toyoda Gosei geliştirdiği LED üzerinde Japonya Elektronik ve Bilgi Teknolojisi Sanayileri Birliği (Japan Electronics and Information Technology Industries Association) standardına (JEITA-ED-4701) göre testler gerçekleştirdi. TG GLASS-UV isimli Cam Kapsüllü UV LED’ler 2.0 x 2.0 x 0,95 mm boyutlarında ve 385 nm, 395 nm, 405 nm dalga boylarında ışık yayabiliyor. Geliştirilen LED’lerin ana kullanım alanları baskı makineleri, yapışkan sertleştirme makineleri ve diğer sanayi odaklı makineler olarak belirtiliyor. İlk numunelerin Nisan 2016 itibariyle dağıtılması bekleniyor.

LEDinside

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.