Saç Dökülmesini Önleyen LED’li Kask Geliştirildi

Siz de saç dökülmenizi önlemek için sayısız yöntem kullanıp tam manasıyla başarıya ulaşamamış kişilerden misiniz? Saç foliküllerinin kırmızı LED ile uyarılmasına dayanan yepyeni bir ışık tedavisi yöntemi ile Japon bilim adamlarının geliştirdiği LED’li kask karşınızda.

Saç Dökülmesini Önleyen LED’li Kask Geliştirildi
10.01.2017
744
A+
A-

Günümüzde saç dökülmesi dünya çapında karşılaşılan en büyük problem olarak karşımıza çıkıyor, gerek tıbbi gerekse medikal müdahalelerle önlenmeye çalışılsa da çözümler genellikle geçici oluyor.

Japonya’da 18 milyon insan saç dökülmesi problemi ile yüzleşiyor. Amerika’ya göre 3 kat daha fazla olan saç dökülmesi ile Japonya en çok saç dökülmesinin olduğu ülke olarak kayıtlara geçti. Bu durumun üstesinden gelebilmek için bir Japon firması, LED başlık sayesinde saçları yeniden geliştirecek bir yenilik ortaya attı.

Aderans isimli Japon saç bakım ürünleri üreticisi, HairRepro LED Premium ismini verdiği başlık ile kırmızı renkte LED ışıktan faydalanarak saç foliküllerini uyarıp, saçların büyümesini hızlandırdığını ve dökülmenin önüne geçtiğini iddia ediyor.

Üründe ışık kaynağı olarak 630 nm dalga boyunda ışık yayan, 80 LED bir başlık içine yerleştirilerek ışığın saç köküne ulaşması sağlanıyor bu tasarım sayesinde kırmızı ışığın saç fölüküllerini etkilemesi kolaylaşıyor. Firma tarafından LED başlığın hiçbir yan etkisinin olmadığı ve hiçbir zarara yol açmayacağı belirtiliyor. 560 gram ağırlığında olan ve dahili lityum pili tam şarj ile 20 dakikalık 9 tedavi seansı yapabilen ürün 135.000 Japon Yeni (1191 Dolar) fiyatı ile raflarda yerini aldı.

BizLED

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.