Revogi Akıllı Renkli Şerit LED İncelemesi

Akıllı aydınlatmaları, akıllı lambaları sıkça duyar olduk, hatta bir çoğumuz bu lambaları evlerinde kullanıyor. Şimdi de dekoratif aydınlatma maksadıyla tercih edilen şerit LED’ler akıllanıyor. İncelemek üzere aldığımız Revogi Akıllı Renkli Şerit LED’i mercek altına alıyoruz.

Revogi Akıllı Renkli Şerit LED İncelemesi
16.05.2017
5.843
A+
A-

Akıllı aydınlatmaları, akıllı lambaları sıkça duyar olduk, hatta bir çoğumuz bu lambaları evlerinde kullanıyor. Şimdi de dekoratif aydınlatma maksadıyla tercih edilen şerit LED’ler akıllanıyor. İncelemek üzere aldığımız Revogi Akıllı Renkli Şerit LED‘i mercek altına alıyoruz.

Revogi markası Xiaomi benzeri bir marka gibi görünüyor. Özellikle akıllı aydınlatma ürünleriyle piyasada iddialı bir konumda yer alıyor. Gerek ürün özellikleri gerek satış rakamları incelendiğinde markanın arkasında sağlam bir mühendis ekibi ve iyi bir satış stratejisinin yer aldığı söylenebilir.

İncelemek üzere aldığımız Revogi Akıllı Renkli Şerit LED‘in USB versiyonunu tercih ettik. USB özelliği sayesinde şerit LED, televizyonunuza, bilgisayarınıza veya bir power bank’a kolayca bağlanabiliyor.

Ürün hakkında detayları incelemek ve satın almak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Masaüstü: http://www.gearbest.com/smart-lighting/pp_601389.html

Mobil: http://m.gearbest.com/smart-lighting/pp_601389.html

Ürün özelliklerinden bahsedecek olursak; LTB010 kodlu ürün 5V gerilimle çalışıyor ve maksimum 2.4A çekiyor. USB kablosunun uzunluğu 1 metre, şerit LED’in uzunluğu ise 2 metre olarak belirtiliyor. Üzerinde toplam 30 LED bulunuyor. Güç değeri ise kutu üzerinde 4,4W olarak belirtilmiş. 50.000 saat kullanım ömrüne sahip lamba Bluetooth 4.0 teknolojisini kullanıyor ve iOS 8.0, Android 4.3 ve üzeri tüm sürümlerde sorunsuz çalışıyor.

Şerit LED’in kontrolü mobil uygulamayla sağlanıyor. Apple Watch kullanıyorsanız, şerit LED’imiz onunla da konuşabiliyor. Zamanlama yapabileceğiniz gibi, SMS ve arama ile ilgili uyarılarda da şerit LED’inizin sizi uyarmasını isteyebilirsiniz.

Kutu içerisindeki mini kitapçıkta bulunan QR kod yardımıyla mobil uygulamasını indirebilirsiniz. Uygulama mağazasında “Revogi Delite” şeklinde arama yaparak da indirebilirsiniz.

Mobil uygulamayı aşağıdaki bağlantılardan kolayca indirebilirsiniz.

iOS Uygulaması:

https://itunes.apple.com/tr/app/delite/id686936255

Android Uygulaması:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.revogi.delite

Şerit LED gücünün USB bağlantısından alıyor. Arada bir Revogi LED Strip Controller bulunuyor. Bu aslında Şerit LED’in telefonumuzla konuşan kısmı. Güç verildiğinde kırmızı ışık yanıyor, Bluetooth bağlantısı yapıldığında da mavi ışık yanıyor.

Kontrol ünitesiyle şerit LED arasındaki bağlantı ise 4 pin konnektör ile sağlanıyor.

Delite isimli mobil uygulamayı açtığınız açta hızlı kurulum için uygulama sizi yönlendiriyor. Dikkat etmeniz gereken tek şey cep telefonunuzun Bluetooth’unun açık olması. Uygulamayı açtıktan sonra ekrandaki talimatları izlediğinizde kısa bir süre içerisinde eşleştirmeyi tamamlamış olacaksınız.

Uygulama açıldığında karşınıza ilk renk seçiminin ve parlaklığın ayarlanabileceği bir ekran çıkıyor. Burada basitçe renkleri değiştirebilir, parlaklık ayarlarıyla oynayabilirsiniz.

Efektler menüsünde ise müzik modu, renk atlama modu, yavaş geçiş modu, çakar mod, mum ışığı modu ve telefonu her sallandığınızda renk değiştirmesini sağlayan sallama modu bulunuyor.

Sahne bölümünden de ürünü kendinize göre özelleştirebilirsiniz.

Zamanlama, programlama, gelen çağrı ve sms uyarıları gibi özellikleri de sağdaki menüde bulabilirsiniz.

Yakınlık fonksiyonu ise yaklaştığınızda ışığın açılmasını, uzaklaştığınızda kapanmasını sağlıyor.

Revogi Akıllı Renkli Şerit LED tatmin edici pek çok özelliği kullanıcılarına sunuyor. Genelde incelemek üzere aldığımız ürünleri eşe dosta hediye ederiz. Ancak konu Revogi Akıllı Şerit LED olunca biraz bencilleştiğimi farkettim. Evimde televizyonumla birlikte kullanmayı planlıyorum. Televizyon ile birlikte yaptığım ilk denemeleri aşağıdaki fotoğraflarda görebilirsiniz. Revogi Akıllı Şerit LED, gücünü televizyonun arkasındaki USB girişinden alıyor ve düşük bütçe ile sizlere  düşük bütçeli Ambilight (Televizyonun arka aydınlatmasının ekran üzerindeki içerikle eşleştiği, patenti Philips tarafından alınan teknoloji.) deneyimi yaşatıyor.

Mobil uygulamadan Kamera seçeneğine gelirseniz, ışık rengi ekran üzerindeki içerikle eşleşebiliyor. Buna ek olarak, akıllı şerit LED cep telefonunuza bluetooth ile bağlı olduğundan, mobil uygulama açık olmasa bile; telefonunuza gelen mesaj, çağrı ve diğer tüm bildirimlerde size flash yaparak uyarı gönderiyor. Yani, telefonunuza bir mesaj geldiğinde, whatsapp’tan birisi yazdığında veya instagram’da bir kişi fotoğrafınızı beğendiğinde televizyonunuzun arka aydınlatması yanıp sönerek size haber veriyor. Böylelikle sevdiğiniz bir film yada diziyi izlerken, güncellemeleri keyfiniz kaçmadan takip edebiliyorsunuz.

Unutmadan, güç bağlantısı TV’nin USB girişlerine yapıldığında, televizyon açıldığı anda LED’ler açılıyor, kapandığında ise kapanıyor.

Ürün hakkında sorularınız için bize yorum bölümü aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Aydınlatma Portalı kurucusu Trabzon doğumlu Emre Yılmaz, Atılım Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden 2013 yılında mezun olmuş, o tarihten bugüne aydınlatma sektöründe devlet destekli projelerin yönetimi ve ürün geliştirme faaliyetlerinin yürütülmesinde görev almaktadır. Gazi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Mühendisliği bölümünde yüksek lisans öğrenimini tamamlamıştır ve aynı bölümün doktora programında eğitimini sürdürmektedir.
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 4 Yorum
 1. İhsan Oytun Alpay dedi ki:

  Revogi Akıllı Renkli Şerit LED (USB version) almak istiyorum. Emre beyin incelemesini okudum fakat ben bu ününü sadece televizyonuma ambilight özelliği kazandırmak için istiyorum. Size sormak istediğim soru şudur, bu ününü televizyona bağladığım zaman Philips marka televizyonlarında olan her sahnenin rengine göre ışık vermekte midir? Yanı maç izliyorsak sahayı gösterdiğinde yeşil tribünleri gösterdiğinde de tribünlerin rengi olarak otomatik değişecekmidir? Bilgi verirseniz sevinirim.

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba, ekrandaki rengin uygulanması için telefonun kamerasını kullanmanız gereklidir.

 2. İhsan Oytun Alpay dedi ki:

  Telefonun kamerasını sürekli televizyona doğru tutup mu yapacagız yoksa bir kere yaptıktan sonra kendiliğinden devamı gelecek mi?

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba, eğer ışık renginin sürekli olarak ekran içeriğine göre değişmesini istiyorsanız telefon sürekli ekrana yönlendirilmelidir. Eğer rengi bir kez örneklesin ve o ışık renginde aydınlatmaya devam etsin isterseniz bir kez ekrana doğru tutmanız yeterlidir.