PTC Ürün Test ve Belgelendirme, CB Test Laboratuvarı Olarak Yetkilendirildi

İstanbul merkezli test ve belgelendirme kuruluşu PTC’nin CB akreditasyon süreci tamamlandı. PTC Laboratuvarı, 5 Mart 2020 tarihi itibariyle CB Test Laboratuvarı (CBTL) olarak çalışma hakkına sahip oldu.

PTC Ürün Test ve Belgelendirme, CB Test Laboratuvarı Olarak Yetkilendirildi
13.03.2020
279
A+
A-

İstanbul merkezli test ve belgelendirme kuruluşu PTC‘nin CB akreditasyon süreci tamamlandı. PTC Laboratuvarı, 5 Mart 2020 tarihi itibariyle CB Test Laboratuvarı (CBTL) olarak çalışma hakkına sahip oldu.

Firma sahibi Özcan Güleçin yaptığı açıklamada “Türkiye’de firmalara CB deney belgesi alanında uzun yıllardır yabancı kuruluşlar hizmet veriyordu. PTC laboratuvarı artık CB yetkisi almıştır. 5 yıldır müşteri memnuniyetine odaklı olarak çalışıyoruz. Firmalarımızın test süreçlerini hızlandırmak için saatlerce mesai yapıyoruz. Aydınlatma ürünleri ve makineler alanında CB deney belgesi vermeye yetkili ilk Türk firması olmanın gururunu yaşıyoruz. Yerli bir test kuruluşu olarak zaman ve maliyet açısından firmalarımıza destek olacağımızın garantisini veriyoruz.” dedi.

CB yetkilendirmesiyle ülkelerin farklı belgelendirme kriterlerinin neden olduğu ticaret engelleri aşılabiliyor. Ürünler, dünya çapından kabul edilen Ulusal Sertifikasyon Kuruluşu (NCB) tarafından onaylandığından çoklu test gerekliliği ortadan kalkarak zaman ve maliyet tasarrufu sağlanıyor.

Son kullanıcı da bu süreçlerden fayda sağlıyor. Tüketiciler, satın aldığı test edilmiş ve sertifikalandırılmış ürünü kullandığında belirli performans değerlerini sağlayabileceğinden ve güvenli olduğundan emin oluyor.

PTC Laboratuvarı‘nın CBTL akreditasyonu kapsamındaki standartlara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Test ve belgelendirme süreçleri hakkında detaylı bilgi almak ve fiyat teklifi talepleriniz için PTC Ürün Test ve Belgelendirme firma sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.