OSRAM, LEDVANCE’in Satışını 500 Milyon Euro Karşılığında Tamamladı

LEDs Magazine dergisinin haberine göre; OSRAM, LEDVANCE lamba grubunun satışını, yatırımcı liderliğindeki bir Çin konsorsiyumuna yaklaşık 500 milyon Euro karşılığında tamamladı.

OSRAM, LEDVANCE’in Satışını 500 Milyon Euro Karşılığında Tamamladı
24.03.2017
890
A+
A-

LEDs Magazine dergisinin haberine göre; OSRAM, LEDVANCE lamba grubunun satışını, yatırımcı liderliğindeki bir Çin konsorsiyumuna yaklaşık 500 milyon Euro karşılığında tamamladı. Bu tutar geçtiğimiz Temmuz ayında bildirilen miktardan %25 daha fazla oldu.

LEDVANCE‘in yeni sahipleri arasında LED komponentleri üreticisi MLS Co. Ltd. firması da var. Bu da daha rekabetçi fiyatların ortaya çıkacağına işaret ediyor.

OSRAM CEO’su Olaf Berlien, OSRAM’ı yüksek teknoloji şirketi olarak tanıtıyor ve LEDVANCE’in satışını “OSRAM’ın stratejik düzenlemesinde bir kilometre taşı” olarak tanımlıyor. Berlien, “Yüksek teknoloji üreten bir firma olarak cazip gelecekte büyüme pazarına daha güçlü bir şekilde katılabileceğiz” dedi.

LEDVANCE, OSRAM markasını ve ABD,  Kanada’daki SYLVANIA adını kullanmaya devam ediyor. Önümüzdeki yıllarda ticari marka haklarının kullanımı için OSRAM’ın lisans gelirinin 100 milyon Euro‘yu bulması bekleniyor.

LEDVANCE’in yeni çoğunluk sahibi IDG, portföyünde birtakım bilgi teknolojisi şirketleri barındırıyor. Bu şirketlerin LEDVANCE’e neler katabileceği henüz bilinmiyor.

Philips‘in Lumileds‘i New York merkezli bir yatırım şirketine sattıktan sonra OSRAM‘ın bu satışı endüstride büyük yankı buldu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.