Galata Köprüsü Fiberli Ürünleriyle Aydınlanıyor

Bu nadide köprünün aydınlatılarak hem İstanbul’un gece görüntüsüne katkı sağlanması hem de şehir sakinlerinin ve ziyaretçilerinin daha güvenli bir mekâna sahip olmaları hedeflendi. Bu hedef doğrultusunda, Fiberli Galata Köprüsü’nün aydınlatma projesini gerçekleştirdi.

Galata Köprüsü Fiberli Ürünleriyle Aydınlanıyor
06.08.2016
533
A+
A-

İstanbul gündüzleri olduğu kadar geceleri de herkesi kendine hayran bırakan muhteşem bir şehir. Haliç üzerindeki Galata Köprüsü, Karaköy ile Eminönü’nü; başka bir değişle, yeni İstanbul ile eski İstanbul’u birleştirerek “iki kültürü birbirine bağlayan köprü” simgeselliğini taşımaktadır. Bu nadide köprünün aydınlatılarak hem İstanbul’un gece görüntüsüne katkı sağlanması hem de şehir sakinlerinin ve ziyaretçilerinin daha güvenli bir mekâna sahip olmaları hedeflendi. Bu hedef doğrultusunda, Fiberli Galata Köprüsü’nün aydınlatma projesini gerçekleştirdi.

Galata Köprüsü projesi için firmanın lineer LED ürün grubundan – IP66 standartlarında üretilen – LEDLine P ve LEDLine W tercih edildi. 3500 K sıcaklığında doğal beyaz rengi kullanıldı. 490 metrelik köprünün küpeşte altlarına LEDLine P ürünü yatay olarak yerleştirildi ve korkuluk motifleri ışık ile ön plana çıkarıldı. Korkuluk ayakları ise LEDLine W ürünü dikey bir şekilde monte edilerek aydınlatıldı.

Galata Köprüsü, Fiberli tarafından sunulan ve uygulanan LED aydınlatma çözümleri ile hem çevresindeki insanları ve yapıları rahatsız etmeyecek hem de çevresinde var olan aydınlatmalar arasında kaybolmayacak şekilde aydınlatıldı. Köprüyü kullanan şehir sakinleri ve ziyaretçiler ise aydınlık ile daha güvende.

Galata-Koprusu-LED-Aydinlatma

Galata-Koprusu-LED-Aydinlatma-2

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.