Yeni Philips Hue Uygulaması Yayınlandı

Philips Hue 2 uygulaması uygulama marketlerine sunuldu. Room, Routines, Scene, Widgets, Home & Away gibi pek çok özellik eklenen uygulama ile birlikte Hue uyumlu Plilips lambalar evinize renk katacak.

Yeni Philips Hue Uygulaması Yayınlandı
20.05.2016
147
A+
A-

Philips aydınlatma ve aydınlatma sektörünün global üyesi Royal Philips (NYSE: PHG, AEX: PHIA) ilgi çekici Philips Hue uygulamasını güncelledi. Uygulama tamamen yeni arayüz ile birlikte karşımıza çıkıyor. Ayrıca uygulamaya yeni özellik olarak “Rooms” seçeneği eklenmiş. Rooms seçeneğindeki eşleşmiş cihazlar grup haline davranarak aynı anda kontrol edilebiliyor. Yenilenen “Home” arayüzü ile evinizdeki tüm ışıkları tek dokunma ile açıp kapatabilir yada kaydırarak şiddetini ayarlayabilirsiniz.

Philips Hue üç yıl önce dünyanın ilk bağlantılı aydınlatma arayüzü olarak tanıtılmıştı o günden beri tüketicilerin tercih ettiği bir özellik olarak pazarda yerini sağlamlaştırdığını belirten Philips Connected Home Sistemleri İş Lideri, Sridhar Kumaraswamy, Philips Hue ekosisteminin ürünlerle, ortaklarla ve uygulamalarla büyüyerek 2. Jenerasyon Hue ürünleri ile tüketicilere daha çok özellik sunacaklarını da sözlerine ekledi.

Philips Hue gen 2 Apple Store’da:
https://itunes.apple.com/us/app/philips-hue-gen-2/id1055281310?mt=8

Philips Hue gen 2 Google Play’de:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.philips.lighting.hue2&hl=tr

Uygulamanın yeni özelliklerine biraz değinelim.

Rooms ile bir odadaki Hue özellikli tüm Philips ürünlerini bu liste altında eşleştirdiğinizde, tüm ürünleri aynı anda kontrol edebilmenize olanak tanıyor. Sadece birkaç dakika süren kurulum süreci sonunda kullanıcılar birçok özelliğe sahip oluyor. Örneğin, bu kurduğunuz odaya bir isim verdiğinizde, sesli kontrol özelliği sayesinde komut vererek bu odanın aydınlatma düzenini değiştirebilirsiniz.

Routines bu özellik sayesinde günlük yaşantınızın saatlerine göre lambanızı programlayarak ışığa hükmedebilirsiniz. Uyku saatlerine göre istediğiniz aralıkta lambayı yakabilir, istediğiniz şiddette aydınlatma sağlayabilir yada bulunduğunuz saate göre renk sıcaklığı ile oynayarak sizi yormayan renk tercihi ile aydınlatma sağlayabilirsiniz. Seçebileceğiniz renk sıcaklığı aralığı cool daylight (6500k) den warm white (2200k) e kadar değişiklik göstermektedir.

Scene bu özellik ile renk paleti herhangi bir resim üzerindeki en iyi 5 rengi otomatik olarak seçerek ona göre bir aydınlatma ortamı yaratıyor. 16 milyon farklı renk çeşidi sunabilen lambalar ile her renk limitsiz bir şekilde evinize giriyor. Spring blossom, savanna sunset, artic aurora ve tropical twilight gibi daha önceden tanımlanmış sahne modları içeren özelliği dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.

philips-hue-light-strip

Widgets kolay kontrolü sağlayabilmek için hızlı ayarları içeren menüyü bildirim ekranında yada ev ekranında widget olarak yerleştirip, ayarlamalarınızı kolayca gerçekleştirmeye imkan sağlıyor.

Home & Away bu özellik sayesinde ise evden uzaktayken bile lambanızı açıp kapatabilirsiniz. Bundan sonra eve geldiğinizde kapkaranlık bir ortam ile karşılaşmayacaksınız. Konum servisini açarak sizin eve yaklaştığınızı lambanız fark edecek ve tüm bunlar otomatik olarak gerçekleşecek.

Philips Hue tüm bu özellikler sayesinde en iyi aydınlatma deneyimini evinize getiriyor. Pek çok platforma entegre çalışabilmesi ise teknolojiyi kullanışlı hale getirip vazgeçilmez olmasını sağlıyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.