Aydınlatma Üniversitesi Açılıyor!

Bu üniversitede sınav yok, diploma yok; sınırsız bilgi kaynağı ve kariyer fırsatı var.

Aydınlatma Üniversitesi Açılıyor!
07.04.2016
190
A+
A-

Aydınlatma Portalı bünyesinde teknik ve eğitici bilgilerin paylaşılacağı Aydınlatma Üniversitesi açılıyor. Bu üniversitede sınav yok, diploma yok; sınırsız bilgi kaynağı ve kariyer fırsatı var.

Aydınlatma, LED, OLED, DIALux Yazılımı, Aydınlatma Standartları, LED Driver gibi konularda dersler oluşturulacak ve bu ders başlıkları altında paylaşımlar yapılacaktır. Bu konuda yazar arayışımız hala sürüyor, mühendis, mimar, öğretim görevlileri ve bilginin paylaştıkça çoğalacağını düşünen herkese kapımızı açıyoruz. Aydınlatma Üniversitesi’nde LED teknolojisiyle birlikte hayatımıza hızla giren aydınlatma konusunda bilincin oluşması, bilgi sahibi, aydınlatma, tekniği, teknolojisi ve ilgili standartlara hakim personellerin yetiştirilmesi hedeflenmektedir.

Bu üniversitede eğitimlerin tamamı ücretsiz olarak sunulacaktır. Kısa süre içerisinde ders adlarıyla alt kategorileri oluşturarak paylaşımlara başlayacağız. E-Posta Bülteni’ne abone olursanız dersler ve diğer aydınlatma haberleri e-posta adresinize her pazartesi gönderilecektir. Kesinlikle rahatsız edici sıklıkta gönderim yapılmaz ve istediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz.

Aydınlatma Üniversitesi
https://aydinlatma.org/aydinlatma-universitesi

E-Posta Bülteni
https://aydinlatma.org/e-posta-bulteni

Yazar Başvuruları
https://aydinlatma.org/iletisim

2017-2018 güz döneminde görüşmek üzere. 🙂

Aydınlatma Portalı kurucusu Trabzon doğumlu Emre Yılmaz, Atılım Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden 2013 yılında mezun olmuş, o tarihten bugüne aydınlatma sektöründe devlet destekli projelerin yönetimi ve ürün geliştirme faaliyetlerinin yürütülmesinde görev almaktadır. Gazi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Mühendisliği bölümünde yüksek lisans öğrenimini tamamlamıştır ve aynı bölümün doktora programında eğitimini sürdürmektedir.
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
  1. Ahmet BALLI dedi ki:

    Güzel bir platform düşünmüşsünüz. Başarılar diliyorum. Elektrik Elektronik mezunu bir çok arkadaş ne yazık ki aydınlatma konusuna vakıf değil. Oysa ki Aydınlatma başlı başına bir bölüm olabilecek seviyede bilgi gereksinimi isteyen bir sektör. Benim gibi bu işe gönül veren kişilerin bilgilerimizi paylaşabileceği güzel bir portal oluşturmuşsunuz. Sizi takip edeceğim.

  2. Ali Berat OKTAR dedi ki:

    Tüm dünyada aydınlatma başlı başına bir bilim dalıyken ne yazık ki ülkemizde hala bu gerçek fark edilebilmiş değil.Aydınlatma , amacı sadece mal satmak olan insanların ve firmaların eline insiyatifine bırakılmış durumda.Bu durumun değiştirilmesinde ve özellikle son kullanıcının aydınlatmanın bir bilim ve sanat dalı olduğunu anlamasında kurmuş olduğunuz bu platform büyük bir boşluğu dolduracaktır. Başarılar dilerim.