Küçük Bir Şirket LED Aydınlatma Pazarında Nasıl Ayakta Kalabilir?

Belirli bir ürün yelpazesine odaklanın ve o alanda profesyonel olun. Her türlü aydınlatma elamanını üretmeyin, bu sizin her yönden avantajınızı yitirmenize sebep olabilir. Bir alanı iyi bilin ve bu alanda güçlü olmaya çalışın. Ürünlerin farklılaştırılması, daha çok gelişme fırsatı yaratır.

Küçük Bir Şirket LED Aydınlatma Pazarında Nasıl Ayakta Kalabilir?
31.08.2016
134
A+
A-

Müşterilerin talebi bütçe ve garanti gibi satış sonrası servis faktörleri etrafında şekillenir. Peki bu zorlu talebi küçük şirketler nasıl karşılayabilir? İşte o seçenekler…

Belirli bir ürün yelpazesine odaklanın ve o alanda profesyonel olun. Her türlü aydınlatma elamanını üretmeyin, bu sizin her yönden avantajınızı yitirmenize sebep olabilir. Bir alanı iyi bilin ve bu alanda güçlü olmaya çalışın. Ürünlerin farklılaştırılması, daha çok gelişme fırsatı yaratır.

İnovasyon. Pazarı ve müşteri ihtiyaçlarını yakından takip ederek, buna göre yeni ürünler geliştirmeye devam edin. Sadık müşterilerinizi ve iş ortaklarınızdan gelişim için faydalanabilirsiniz.

Aydınlatma fuarlarında, pek çok müşteri katılımcılara ait ürünlerinin hepsinin birbirine benzer hatta kopyala-yapıştır olduğundan şikayet eder. Burada fiyat savaşı da dikkat çekicidir. Ancak kopyalama rekabeti arttıran gelişme süreci için gerekli bir unsurdur. Retrofitlerin artması fiyatları aşağıya çeker. Bu yüzden benzerlikler konusunda daha sakin olmalıyız.

Esnek ve özelleştirilmiş hizmetler farklı ihtiyaçları hızlı cevaplar ile karşılamaya yardımcı olur.

Sıkı kalite kontrol. Küçük firmalar genellikle fiyat avantajına sahip değildir. Bu yüzden üretim aşamasındaki her malzemenin kalitesi son derece önemli hale gelir. Dev rakiplerinizi kalite ile vurabilirsiniz.

Forrest Xiao

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.