Mersin Yat Limanı Otopark ve Çekek Alanı Aydınlatma Projesi

Mersin yat limanı kapsamında bulunan 850 araçlık otopark alanı aydınlatması, EAE Elektroteknik tarafından yapılan DIALux hesaplamaları neticesinde, 22 adet 150 Watt’lık LED’li Prolit Asimetrik Projektör ile 12 ve 22 metre yükseklikte bulunan direklerin üzerinden yapılmaktadır.

Mersin Yat Limanı Otopark ve Çekek Alanı Aydınlatma Projesi
20.02.2017
991
A+
A-

Üç tarafı denizlerle çevrili yurdumuzun cennet köşelerinden biri olan Mersin, 2011 senesinde açılışını gerçekleştirdiği Mersin Marina ile 500 yatlık deniz, 500 yatlık kara bağlama kapasitesi ile ülkemizin Doğu Akdeniz çanağındaki en büyük marinasıdır.

Yat sahipleri marinada kablosuz internet erişimi, TV bağlantısı, akaryakıt ikmal, tekne bakım, ilkyardım, meteoroloji, yatçı depoları, hudut kapısı giriş çıkış ve gümrük hizmetleri gibi ihtiyaç duyulabilecek tüm hizmetleri “Uluslararası standartlardaki kalitesi” ile bulabilmektedirler.

Şehir ile bütünleşik bir yapıya sahip olan marina bünyesinde 10,500 m2’lik alışveriş merkezi kompleksi, 2000 kişilik amfitiyatro, 3,500 m2 yat kulübü ve spor merkezi, 850 araçlık otopark ile Mersin’deki sosyal hayata katkıda bulunmaktadır.

Mersin yat limanı; 36°46’18” Kuzey (North), -34° 34’ 32” Doğu (East) UTC / GMT +2 koordinatlarında olup, Telsiz iletişim çağrı vhf kanal: 72 – çağrı işareti: Mersin marina’dır.

Mersin yat limanı kapsamında bulunan 850 araçlık otopark alanı aydınlatması, EAE Elektroteknik tarafından yapılan DIALux hesaplamaları neticesinde, uygun aydınlatma ortamının yaratılabilmesi için üretilen 22 adet 150 Watt’lık LED’li Prolit Asimetrik Projektör ile 12 ve 22 metre yükseklikte bulunan direklerin üzerinden yapılmaktadır.

Klasik uygulamalara göre %50’ye varan oranda bir enerji tasarrufu sağlayan LED’li Prolit projektörler bakım ve onarım maliyetlerinin azaltılması noktasında da önemli tasarruflar içermektedir.

Proje Künyesi

İşveren: Mersin Yat Limanı Müdürlüğü
Aydınlatma Tasarımı: EAE Elektroteknik A.Ş.
Aydınlatma Firması: EAE A.Ş.
Uygulanan Ürünler: EAE Prolit LED Projektör,

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.