Ferdi Lilly Hotel’in Dış Cephe Animasyonlu LED Aydınlatması

Cezayirin’in kuzeyindeki Ben Aknoun şehrinde, Ferdi Lilly Hotel’in dış cephesi için Dijital Mühendislik tarafından tasarlanan, Oliptek markasını taşıyan, Mesh Bar teknolojisiyle üretilmiş dış cephe animasyonlu LED aydınlatma sistemi kullanıldı.

Ferdi Lilly Hotel’in Dış Cephe Animasyonlu LED Aydınlatması
17.05.2019
1.292
A+
A-

Cezayirin‘in kuzeyindeki Ben Aknoun şehrinde, Ferdi Lilly Hotel‘in dış cephesi için Dijital Mühendislik tarafından tasarlanan, Oliptek markasını taşıyan, Mesh Bar teknolojisiyle üretilmiş dış cephe animasyonlu LED aydınlatma sistemi kullanıldı.

Eski çağlardan beri insanlar karanlık kavramını olumsuz çağrışımlarla ilişkilendirmeye meyilli bir yaklaşım sergiliyordu. Bu nedenle mekanlar ve kamuya açık alanlardaki aydınlatmalar toplumsal açıdan önem arzediyordu.

Günümüzde ise gelişen teknolojinin imkanlarından faydalanılarak insanlar aydınlatma ürünleriyle yüksek fonksiyonlu mekanlar yaratmayı başarmış ve kullandığı araçlarla karanlık ortamlardan uzaklaşmıştır.

Şehirleşmeyle birlikte işlevsel aydınlatmalara mimari aydınlatmalar eşlik etmeye başlamıştır.

Bina cephelerine uygulanan özgün aydınlatma tasarımları yapının mimari ve malzeme özelliklerini vurgulayarak onları daha çekici hale getirmektedir. LED teknolojileri kullanılarak yapılan uygulamalar sayesinde yüzde 50 ilâ 70’e kadar tasarruf edilebilmektedir.

Mesh Bar teknolojisiyle üretilen dış cephe animasyonlu LED aydınlatmalar mimari deneyime farklı bir ritim katmaktadır. Mesh Bar uygulamaları aynı zamanda ekran işlevi de görmektedir ve daha güçlü, daha ilgi uyandıran anlatılara imkan sağlamaktadır. Bu anlamda ticari yapılarda şirketin kurumsal kimliğini yansıtan bir araç olarak da kullanılmaktadır. Mesh Bar dış cephe animasyonlu aydınlatma binanın mimari özelliklerini etkileyici bir biçimde sergilerken aynı zamanda mükemmel sinematik bir atmosfer oluşturmaktadır.

Maksimum dayanıklılık ve kumanda esnekliği ile birlikte Mesh Bar dış cephe animasyonlu LED aydınlatma binanın zemininden tepesine doğru dinamik bir şekilde yükselir. Bina yüzeyi ile uyum içinde enerji tasarruflu, çok yönlü bir aydınlatma sistemi oluşturulduktan sonra sistem üzerinde kontrol sağlama amaçlı DMX aydınlatma kontrol sistemleri kullanılarak renk değişimi, açma-kapama ve animasyon gösterme gibi kontroller sağlanabilir.

Uygulama ve ürün hakkında detaylı bilgi edinmek için bu gönderiye yorum yazabilir veya Dijital Mühendislik (Oliptek) firma sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.