Küre Ölçümü

Küre ölçümü, bütünleştirme küresi adı verilen laboratuvar ekipmanı yardımıyla yapılır. Küre ölçümü, aydınlatma elemanının toplam ışık akısı, gücü, ışık verimi, renk sıcaklığı, dalga boyu gibi fotometrik ve elektriksel performans değerlerinin ölçülmesini sağlar.

Küre Ölçümü
23.03.2021
2.438
A+
A-

Küre ölçümü, bütünleştirme küresi adı verilen laboratuvar ekipmanı yardımıyla yapılır. Küre ölçümü, aydınlatma elemanının toplam ışık akısı, gücü, ışık verimi, renk sıcaklığı, dalga boyu gibi fotometrik ve elektriksel performans değerlerinin ölçülmesini sağlar. Küre ölçümü, Fotonik Teknoloji tarafından yapılmaktadır.

2.500 ₺ + KDV
1.750 ₺ + KDV*
%30 İndirimli

Ölçüm Süresi: 1 Gün

Ölçüm Parametreleri:

Işık akısı (lümen)
Güç (W)
Işık verimi (lm/W)
Renk sıcaklığı (K)
Renksel geriverim indeksi (CRI)
Dalga boyu (nm)
Renk koordinatları (x, y)
Güç faktörü
Enerji sınıfı

Küre ölçümü, yüksek hassasiyetli spektroradyometre aracılığıyla gerçekleştirilir. Ölçüm sonucunda fotometrik ve elektriksel değerleri içeren bir test raporu düzenlenir. Test raporunda elektromanyetik spektrum, kromatisite diyagramı, renk ve ton kaymalarını gösteren grafikler de yer alır.

Fotonik Teknoloji, LM-79-08 testleri için akredite değildir. Bu hizmet aydınlatma firmalarının Ar-Ge süreçlerinde ürünlerini test etmesi ve performans değerlerini doğrulaması için verilmektedir.

Örnek test raporunu indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Küre ölçümü ve diğer aydınlatma ölçümleri hakkında merak ettiklerinizi sormak ve fiyat teklifi almak için telefon ya da e-posta yoluyla iletişime geçebilirsiniz.

Telefon: 0555 090 12 38
E-Posta: [email protected]
Hizmet Bağlantısı: https://www.fotonik.com.tr/services/test-ve-analiz-faaliyetleri

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.