Dinlenme Salonlarında Aydınlatma Tasarımı

Hem soğuk renkler hemde sıcak renkleri bir arada sağlayabilen LED’ler ile isteğinize göre aydınlatma tek sistem ile uygulanabiliyor. Bu da LED’leri dinlenme yerlerinde, lounge salonlarında, ofis ve evlerde vazgeçilmez kılıyor.

Dinlenme Salonlarında Aydınlatma Tasarımı
12.06.2016
341
A+
A-

Evde ve ofiste dinlenme alanları günün tüm yorgunluğunu atabileceğiniz ve enerji dolacağınız yerler arasında çok önemli bir konuma sahip. Peki bu alanların aydınlatması nasıl olmalı?

Dinlenme alanı öncelikle içerisinde bulunduğunuz ofisten tamamen farklı bir konseptte olmalıdır. Yüksek tavan, büyükçe tasarlanmış pencereler gündüz vakti ortamda bir dinginlik sağlarken, sadece gündüz çalışmayan ofis çalışanları için aydınlatma hususu da önem teşkil etmektedir.

Eğer mola anlarında da teyakkuzda ve bir takım sorulara cevap verme hali içerisindeyseniz, aydınlatma alanları parlak ve soğuk renkler ile aydınlatılırsa hem uyanık hem de dinlenmiş hissedebilirsiniz. Yada bazen tam olarak dinlenmek isterseniz daha sıcak renklerde loş aydınlatma tercihi de rahatlatıcı bir atmosfer sunmaktadır. Kuşkusuz bu atmosferi de çağımızda LED teknolojisi sağlamaktadır.

LED aydınlatma doğrusal hat boyunca uygulandığında dinlendirici bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Mesela merdiven kenarlığı boyunca azalarak kaybolan ışık yada tavanlarda uygulanmaya başlanan yansıyarak aydınlatma suretiyle içeriye hoş bir ambiyans katan şerit LED sistemleri ile yansıyan ışık ile yeniden kendinize geleceksiniz. Düz bir hat üzerinde gradyan aydınlatma konusunda oldukça başarılı olan LED aydınlatma sayesinde hem ortama hoş bir görüntü katıp hem de tasaarruflu aydınlatma sağlanılabilir.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.