CES 2017 Fuarı Ekran Savaşlarına Sahne Olacak

Samsung ve LG televizyon teknolojileri konusunda rekabete tüm hızıyla devam ediyor. Samsung’un QLED ürünlerinin karşısında LG’nin revize edilmiş OLED ürünleri yer alıyor.

CES 2017 Fuarı Ekran Savaşlarına Sahne Olacak
03.01.2017
118
A+
A-

Las Vegas’da düzenlenecek olan 2017 CES Fuarı’nda iki büyük televizyon üreticisi olan Samsung ve LG, gelecek nesil TV teknolojisinde lider olmak için yarışacak.

Koreli, pazarı domine eden iki lider üretici, ileri nesil televizyon teknolojilerine odaklanırken, Samsung Quantum Dot yolundan, LG ise OLED yolundan ilerliyor. Kore menşeili üreticilerin aksine Sony, Panasonic gibi Japon; Innolux ve AUO gibi Tayvanlı üreticiler ise daha yüksek çözünürlük üzerine yoğunlaşmış haldeler. Bu bağlamda Samsung ve LG 4K (3.840 x 2.160) UHD çözünürlüğü üzerinde çalışırken, Japon ve Tayvan üreticiler ise 8K (7.680 x 4.320) çözünürlüğüne çıkmayı başardı.

CES 2017’de, LG yeni OLED panellerinden G6 ve E6 modellerini tanıtacak. LCD paneller ile daha yüksek çözünürlüğü zorlayan firmaların aksine LG 4K çözünürlük üzerinde direterek OLED teknolojisini daha iyi hale getirmek için uğraşıyor. LG 4K OLED panellerini HDR ve Dolby Vision ile destekleyerek daha iyi kontrast ve parlaklık seviyesi elde edebiliyor.

Fuarda Samsung ve LG’nin QLED ve OLED teknolojilerini daha iyi tanıyabilme imkânımız olacak. Böylece üreticilerin vadettiği performans seviyelerini daha iyi görebileceğiz.

BizLED

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.