Berat Albayrak Yeni Kabineye Girecek Mi?

Siyasi kulisler “Cumhurbaşkanlığı Kabinesi” olarak adlandırılan yeni hükümette yer alacak isimlere yoğunlaştı. Eski kabinede Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nı yürüten ve 24 Haziran’da İstanbul Birinci Bölge’den Meclise giren Berat Albayrak’ın yeni bakanlar kurulunda koltuğunu korumasına kesin gözüyle bakılıyor.

Berat Albayrak Yeni Kabineye Girecek Mi?
05.07.2018
60
A+
A-

Siyasi kulisler “Cumhurbaşkanlığı Kabinesi” olarak adlandırılan yeni hükümette yer alacak isimlere yoğunlaştı.

24 Haziran seçimlerinden galip çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 9 Temmuz Pazartesi günü yeni sistemin ilk cumhurbaşkanı olarak yemin edecek.

Erdoğan’ın yemin ettikten sonra açıklanacağı yeni kabinede yer alması beklenen isimler siyasi kulislerin gündemine oturdu.

En çok merak edilenlerden biri de teknokrat ağırlık olması beklenen yeni kabinede enerjinin koltuğuna hangi ismin oturacağı.

Eski kabinede Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı‘nı yürüten ve 24 Haziran’da İstanbul Birinci Bölge’den Meclise giren Berat Albayrak’ın yeni bakanlar kurulunda koltuğunu korumasına kesin gözüyle bakılıyor.

Albayrak’ın yeni kabinede yer alabilmesi için milletvekilliğinden istifa etmesi gerekecek.

Berat Albayrak kimdir?

21 Şubat 1978 yılında dünyaya gelen Berat Albayrak aslen Trabzonludur. Türk iş adamı, siyasetçi olan Berat Albayrak 24 Kasım 2015 tarihinden beri Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı görevinde bulunuyor.

Trabzon’un Dernekpazarı ilçesinin Yenice köyünden olan Albayrak, Lise eğitimini Özel Fatih Koleji’nde yapmış üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi, İngilizce İşletme Bölümü’nde tamamladı. Albayrak daha sonra New York’ta Pace Üniversitesi’nde finans üzerine MBA yaptı.

Birçok şirkette üst düzey işlere imza atan Berat Albayrak, bir dönem Sabah gazetesinde köşe yazarlığı yaptı.

Albayrak, 7 Haziran 2015 seçimlerinde AK Parti’den milletvekili olarak meclise girdi. 24 Kasım’da Ahmet Davutoğlu başbakanlığındaki 64. Hükümet’in Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na bakan olarak tayin edildi. Binali Yıldırım tarafından kurulan 65. Türkiye Hükûmeti’nde bu görevine devam etti.

Üç çocuk babası olan Berat Albayrak ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadıdır.

Enerji Portalı

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.