Aydınlatma Şikayetleri e-Devlet’ten Yapılabilecek

Aydınlatma şikayetlerinin elektronik ortamda daha kolay iletilmesini sağlayan sistem devreye alındı. Artık, sokağınızdaki aydınlatma arızalarını e-Devlet sistemi aracılığıyla anında yetkililere bildirebileceksiniz. Bu hizmeti kullanarak, sokak aydınlatmalarına ilişkin her türlü şikayet, öneri ve talepleri sistem üzerinden gönderebilir ve ilgili dağıtım şirketlerini bilgilendirebilirsiniz.

Aydınlatma Şikayetleri e-Devlet’ten Yapılabilecek
30.03.2018
1.240
A+
A-

e-Devlet sistemi yeni imkanlarla gelişmeye devam ediyor. Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürlüğü kurumu altına eklenen yeni hizmet ile aydınlatma şikayet başvuruları ve takibi yapılabilecek.

Geçtiğimiz aylarda Resmi Gazete’de yayınlanan yeni kanun ile sokak aydınlatmalarında arızaları gidermeyen elektrik dağıtım şirketlerine, direk başına 500 TL idari para cezası kesileceği belirtilmişti.

Bu düzenlemeden kısa bir süre sonra, aydınlatma şikayetlerinin elektronik ortamda daha kolay iletilmesini sağlayan sistem devreye alındı. Artık, sokağınızdaki aydınlatma arızalarını e-Devlet sistemi aracılığıyla anında yetkililere bildirebileceksiniz.

Bu hizmeti kullanarak, sokak aydınlatmalarına ilişkin her türlü şikayet, öneri ve talepleri sistem üzerinden gönderebilir ve ilgili dağıtım şirketlerini bilgilendirebilirsiniz.

Şikayet formunda kimlik bilgileri, iletişim bilgileri ve şirket adı, il, ilçe, mahalle gibi başvuruya esas bilgilerin doldurulması isteniyor. Şikayetin ardından cevaplaması için kuruma bir aylık mühlet tanınıyor.

Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak, almakta olduğunuz aydınlatma hizmetlerine ilişkin şikayette bulunabilirsiniz.

https://www.turkiye.gov.tr/tedas-sikayet-basvurusu-ve-takibi

Bu yeni sistemin devreye alınması ve kullanımı sayesinde aydınlatma arızalarına daha hızlı müdahale edilmesi bekleniyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.