Aydınlatma Tasarımcısı Ne Yapar?

İyi aydınlatma, doğru aydınlatma tasarımıyla sağlanabilir. Eğer bir aydınlatma projeniz varsa, iyi bir aydınlatma ve doğru bir uygulama istiyorsanız bir aydınlatma tasarımcısına danışmanız gerekiyor.

Aydınlatma Tasarımcısı Ne Yapar?
07.03.2017
435
A+
A-

Bazen “Ben tam ihtiyacınız olan şeyi, aynı işi çok daha ucuza yapabilirim.” diyen elektrikçiler karşınıza çıkabilir. Ancak sonuçları hiç beklediğiniz gibi olmaz.

İyi aydınlatma, doğru aydınlatma tasarımıyla sağlanabilir.

Eğer bir aydınlatma projeniz varsa, iyi bir aydınlatma ve doğru bir uygulama istiyorsanız bir aydınlatma tasarımcısına danışmanız gerekir.

Fotoğrafta görünen örnekte, belli ki duvarın dekoruna iyi para harcandı, ancak aydınlatma konusunda aynı özen gösterilmedi. Sonuç? Tamamıyla başarısızlık örneği.

Umarım hedefledikleri tasarrufu yapabilmişlerdir. Elektrikçilerin sorumluluğu bu kadardır, montaj ile iş bitmiyor.

Projenin daha planlama aşamasında aydınlatma tasarımcısına danışılması gerekiyor. Bazıları aydınlatma tasarımı ve tasarımcıları için harcanan parayı gereksiz görür, ancak şunu belirtmek gerekiyor ki kazandıkları her kuruşu hak ediyorlar.

Örneğimiz yurt dışından ancak ülkemizde de hala aydınlatma tasarımının önemi hakkında farkındalık oluşmuş değil.

Aydınlatma Portalı kurucusu Trabzon doğumlu Emre Yılmaz, Atılım Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden 2013 yılında mezun olmuş, o tarihten bugüne aydınlatma sektöründe devlet destekli projelerin yönetimi ve ürün geliştirme faaliyetlerinin yürütülmesinde görev almaktadır. Gazi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Mühendisliği bölümünde yüksek lisans öğrenimini tamamlamıştır ve aynı bölümün doktora programında eğitimini sürdürmektedir.
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.