Türkiye’den Dört Aydınlatma Projesi Darc Awards’da Finale Kaldı

Darc Awards’da yarışan MACFit Sağlık Kulübü, Avrasya Tüneli, Niki Beach Resort ve Aşkabat Uluslararası Havalimanı Terminal Binası kazanan olmak için oylamaya çıktı. 9 Ağustos 2017 tarihine kadar sürecek oylama tüm heyecanıyla sürüyor.

Türkiye’den Dört Aydınlatma Projesi Darc Awards’da Finale Kaldı
21.07.2017
437
A+
A-

The Darc Awards (Darc Ödülleri); mondo * arc ve darc dergilerinin itibarını dünyada “en çok okunan ve saygın aydınlatma tasarım yayınları” olarak destekleyen, kullanan bir konsept. İlk kez 2015’te ödüle değer projeleri seçmeye başlayan programın bu yılki ödül töreni “Darc Night” ise; 14 Eylül’de İngiltere’nin Londra şehrinde MC Motors’da gerçekleşecek.

Darc Awards sayesinde; 1400’den fazla uluslararası aydınlatma tasarımı uygulaması (hem iç mimarlar hem de iç mimarlar) ve yaratıcı danışmanların Light Collective ile işbirliği ile, ödül sürecinde yer alan her bir uygulama için benzersiz bir fırsat yaratılıyor.

Mimari Aydınlatma alanlarında farklı ödül kategorilerinin olduğu, bu yıl 300’den fazla projenin katıldığı Darc Awards’da her kategori (Yapılar, Yerler, Mekânlar, Sanat, Etkinlik ve Ürün) Düşük ve Yüksek bütçe olarak ayrılıyor. Böylelikle daha küçük projeler de sadece “Özel Proje” kategorisinde değil, her kategoride yarışabiliyor.

Kazananları oylama sisteminin belirleyeceği yarışma için Darc Awards’un uluslararası aydınlatma tasarımcılarından oluşan, projelerin özellikle “yenilikçi” fikirler olmasına dikkat eden jüri üyeleri shortlist’e kalan projeleri duyurdu. Bundan sonra iş oylamaya kalıyor. Sadece bağımsız aydınlatma tasarımcıları ve aydınlatma sanatçılarının oy verebileceği yarışma için oylarınızı kullanabileceğiniz son tarih 9 Ağustos 2017.

Darc Awards’a Türkiye’den katılan ve shortlist’e kalan projeler ise kategorileri ile birlikte şöyle:

Places/Mekânlar
En İyi İç Aydınlatma Şeması-Düşük Bütçe

MACFit Sağlık Kulübü, Aydınlatma Tasarımı: Planlux, Oy için link: http://darcawards.com/architectural/macfit-health-club-turkey/

Spaces/Yerler
En İyi Peyzaj Aydınlatma Şeması-Yüksek Bütçe

Avrasya Tüneli, Aydınlatma Tasarımı: Skira/Hırvatistan, Oy için link: http://darcawards.com/architectural/eurasia-tunnel-turkey/

Niki Beach Resort, Aydınlatma Tasarımı: ZKLD/Türkiye, Oy için link: http://darcawards.com/architectural/nikki-beach-resort-spa-turkey/

Structures/Yapılar
En İyi Dış Aydınlatma Şeması-Yüksek Bütçe

Aşkabat Uluslararası Havaalanı Terminal Binası, Aydınlatma Tasarımı: Lighting LAB.1/Türkiye, Oy için link: 
http://darcawards.com/architectural/ashgabat-international-airport-terminal-turkmenistan/

PLD Türkiye

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.