Apple ve Samsung OLED Ekran İçin Anlaştı Mı?

Edinilen bilgilere göre Samsung ve Apple 60.000 flexible OLED ekran için anlaşma imzaladı bile ve Samsung ekran fabrikasında üretilen OLED panellerin bu yıl içerisinde her ay kısım kısım tedariği sağlanacak.

Apple ve Samsung OLED Ekran İçin Anlaştı Mı?
24.03.2016
119
A+
A-

Apple hâlihazırda iPhone modellerinin ekranında IPS LCD teknolojisini kullanmakta ve yeni iPhone modelleri için bu teknolojiyi değiştirme arayışlarında olduğunu duyuyorduk. Güvenilir bir kaynaktan alınan bilgiler de bunu doğrulamakta. Bu kaynağa göre; Samsung, Apple’a iPhone için OLED ekran örneği göndermiş ve aynı zamanda Apple, iPhone ekranları için birincil tedarikçi olarak Samsung’u, ikincil tedarikçi olarak da LG’yi seçtiğini belirtmiş.

Geçtiğimiz yıl Apple, gelecekteki iPhone modellerinde OLED panel teknolojisini kullanacağını belirtmişti. Söylentilere göre Japon ekran üreticileri ise bu pastadan pay kapabilmek adına bir yarışa giriştiler. Edinilen bilgilere göre Samsung ve Apple 60.000 flexible OLED ekran için anlaşma imzaladı bile ve Samsung ekran fabrikasında üretilen OLED panellerin bu yıl içerisinde her ay kısım kısım tedariği sağlanacak.

OLED panellerin, iPhone 7 de mi yoksa daha sonraki modellerde mi kullanılacağı konusundaki belirsizlik hala devam ediyor. Ayda 60.000 adet tedarik edilen OLED ekranlar ile, iPhone 7’nin tanıtımına kadar toplamda 360.000 panel tedarik edilmiş olacak. Uzmanların tahmini ise ilk haftalarda 5-10 milyon iPhone satılacağından yana. Hal böyle olunca acaba iPhone 7’den sonraki iPhone da mı OLED kulanılacak yoksa Apple başka tedarikçilerle beraber çalışıyor mu, sorularını akıllara getirmekte.

Samsung’un yıllık kârı, öz kaynağı ve zaman bize söylentilerin gerçek olup olmayacağını gösterecek. Fakat LED ekrandan daha önde bir teknoloji olan OLED ekranları gelecekteki iPhone modellerinde görmemiz kuvvetle muhtemel.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.