Akıllı Aydınlatmada Bluetooth Devrimi

Aydınlatma sistemleri artık dijital hale geliyor ve çok sayıda akıllı aydınlatma ürünü pazarda yer ediniyor. Bluetooth aydınlatma endüstrisine çok sayıda çözüm getiriyor.

Akıllı Aydınlatmada Bluetooth Devrimi
13.05.2016
70
A+
A-

Akıllı aydınlatma, aydınlatma sektöründeki büyük devrimlerden biridir. Ancak sektör uzmanları, kablosuz iletişim teknolojilerinin pazarı yeni keşfetmek isteyen üreticiler için zorluklara neden olabileceğinden endişe ediyor.

Yeni nesil akıllı aydınlatma sistemleri sadece bir alanı aydınlatmaktan çok daha fazlasını sunuyor. Geçen yıldan bu yana, çok sayıda aydınlatma üreticisi katma değerli hizmetler ve özellikler sunan, akıllı ve bağlantılı teknolojilere odaklanmaya başladı.

Ancak bu yenilikçi teknoloji yıllardan beri var olan mevcut aydınlatma standartlarını zorlamaktadır. Bluetooth, aydınlatma sektöründe devrim yaratan yenilikçi bir teknolojidir. Bluetooth bağlantısı çeşitli cihazları kablosuz kontrol etmeyi kolaylaştırır. Bluetooth ağ örgüsü evinizdeki tüm ışıkları açıp kapatmanız için kullanılabilir. Geçmişte bluetooth yalnızca bir cihazı bir akıllı telefon ile eşleştirmek üzere sınırlandırılmıştı. Ancak, günümüzde mühendisler bluetooth cihazlarınının birbirleriyle iletişiminin mümkün olması üzerinde çalışıyor.

Böylelikle Bluetooth aydınlatma endüstrisine çok sayıda çözüm getiriyor. Ancak bazı nedenlerden dolayı gelişmiş bina otomasyon çözümleri için uygun bir alternatif olarak kabul edilmiyor.

Aydınlatma sistemleri artık dijital hale geliyor ve çok sayıda akıllı aydınlatma ürünü pazarda yer ediniyor. Ama aydınlatma uygulamaları için hala kablosuz iletişim protokolü konusunda fikir birliği mevcut değil. Standart eksikliği, akıllı ve bağlantılı aydınlatmaların müşteri tarafında kabulüne engel oluyor.

BizLED

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.