Almanya’da Kötüleşen Pandemi Koşulları: Light + Building 2022 İptal Edilecek Mi?

Almanya’da vaka sayılarının artması daha sıkı kapanma tedbirlerini gündeme taşıdı. Aydınlatma sektörünün merakla beklediği Light + Building 2022, Almanya’da kötüleşen pandemi koşulları ve buna bağlı kısıtlamalar nedeniyle iptal edilebilir.

Almanya’da Kötüleşen Pandemi Koşulları: Light + Building 2022 İptal Edilecek Mi?
06.12.2021
568
A+
A-

Almanya‘da vaka sayılarının artması daha sıkı kapanma tedbirlerini gündeme taşıdı. Aydınlatma sektörünün merakla beklediği Light + Building 2022, Almanya’da kötüleşen pandemi koşulları ve buna bağlı kısıtlamalar nedeniyle iptal edilebilir.

Geçtiğimiz yıl 8-13 Mart 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan Light + Building 2020, koronavirüs salgınının Avrupa’ya sıçralamasının ardından 27 Eylül-2 Ekim 2020‘ye ertelenmişti. Daha sonra salgın durumu ve seyahat kısıtlamaları göz önüne bulundurularak etkinliğin tamamen iptal edilmesine karar verilmişti.

Almanya’nın beşinci büyük şehri Frankfurt‘ta iki yılda bir düzenlenen fuarın kısıtlamalardan sonraki ilk buluşması Light + Building 2022 merakla bekleniyordu. Avrupa’da pandemi koşulları yeniden kötüleşmeye başlayınca iptal söylentileri de hızla yayıldı. Organizasyon şirketi tarafından henüz bir açıklama yapılmamış olsa da pandemi, Light + Building 2022’yi tehlikeye atabilir.

Light + Building’in organizatörü Messe Frankfurt tarafından düzenlenen ev tekstili endüstrisinin önde gelen fuarı Heimtextil, Almanya’da son iki haftadır kötüleşen pandemi durumu nedeniyle iptal edildi. Heimtextil’in 11-14 Ocak 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanıyordu. İptal kararı, 3 Aralık 2021 tarihinde yani etkinliğin gerçekleşmesine 39 gün kala duyuruldu.

Geçtiğimiz yıl 8-13 Mart 2020 tarihleri arasında yapılması planlanan Light + Building 2020 etkinliği için 14 Şubat 2020 tarihinde organizasyon şirketi Messe Frankfurt yetkilileri açıklama yapmış, erteleme ya da iptal söz konusu değil demişti. Bu açıklamadan 10 gün sonra fuarın ertelendiği haberi gelmişti.

Light + Building’in internet sitesindeki karşılama mesajında; “Korona pandemisindeki mevcut gelişmeler, yeni zorluklarla karşı karşıya olduğumuz anlamına gelse de Mart 2022’deki Light + Building için bize planlama kesinliği veriyor. Bu da Light + Building 2022’yi kesinlikle yapacağımız anlamına geliyor. Tabii ki, gelişmeler hakkında sizi bilgilendireceğiz.” ifadelerine yer veriliyor.

Tüm dünyada pandemi koşulları hızlı bir şekilde değiştiğinden bir öngörüde bulunmak oldukça zor görünüyor. Light + Building 2022 için bir erteleme ya da iptal kararı olursa açıklaması geçtiğimiz yıl olduğu gibi Şubat ayına kalabilir. Geç alınan karar nedeniyle mağduriyet yaşanmaması adına fuar katılımcıları ve ziyaretçiler, otel rezervasyonlarında ve uçak biletlerinde iptal güvencesi alabilir.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.