Işık Sanatı Festivali GLOW 2021, 580 Bin Kişi Tarafından Ziyaret Edildi

Hollanda’nın beşinci büyük şehri Eindhoven’da düzenlenen GLOW ışık sanatı festivali, her yıl Kasım ayında gerçekleşiyor ve çok sayıda ziyaretçi çekiyor. Bu yıl koronavirüs önlemleri gölgesinde düzenlenen etkinliği 580 bin kişi ziyaret etti.

Işık Sanatı Festivali GLOW 2021, 580 Bin Kişi Tarafından Ziyaret Edildi
09.12.2021
1.057
A+
A-

Hollanda‘nın beşinci büyük şehri Eindhoven‘da düzenlenen GLOW ışık sanatı festivali, her yıl Kasım ayında gerçekleşiyor ve çok sayıda ziyaretçi çekiyor. Bu yıl koronavirüs önlemleri gölgesinde düzenlenen etkinliği 580 bin kişi ziyaret etti.

GLOW’un düzenlenmesinde 35 ünlü ulusal ve uluslararası ışık sanatçısı katkı sağlıyor. Uluslararası ışık sanatçıları tarafından yaratılan ışık sanat eserleri bir yürüyüş yolu ile birbirine bağlanıyor.

GLOW, her yıl farklı bir tema üzerine yoğunlaşıyor. GLOW’un bu yılki teması “Işıkla Hareket Etti” olarak belirlendi. Bu kapsamda ışık sanat eserleri şehrin dört ayrı noktasına yerleştirildi. Bu şekilde ziyaretçileri keşfetmek için “ışıkla hareket etmeye” teşvik etmeyi planladı. Bunun diğer bir amacı da ziyaretçiler için daha fazla alan sağlayarak koronavirüs önlemlerini daha uygulanabilir hale getirmekti.

GLOW 2021 ziyaretçileri, şehrin içinde ve çevresindeki yerleri 7 gün boyunca hayranlıkla izledi. GLOW 2021, her zamankinden daha büyüktü. Işık sanatçıları, her yıl olduğu gibi modern ve yenilikçi ışık sanatı üzerine çalışmıştı.

GLOW’un direktörü Ronald Ramakers yaptığı açıklamada “Şehrin her yerine yayılmış olan bu etkinliğin yurtiçinden ve yurtdışından sanatçılar, belediyeler ve diğer ortaklarla iş birliği içerisinde gerçekleşmesinden son derece gurur duyuyoruz. GLOW, iyi hissetmek için bir davettir. Işık sanatseverlerinin, meraklı ailelerin ve arkadaş gruplarının eğlenmelerini sağlar. Bunu yapabileceğiniz başka bir şehir yok.” ifadelerine yer verdi.

GLOW’u 2006 yılında 45 bin kişi ziyaret etmişti. Her geçen yıl GLOW’un hayran kitlesi genişledi ve günümüze geldiğinde yarım milyon kişinin ilgisini çekmeye başladı.

GLOW 2022‘nin 12-19 Kasım 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.