Akıllı Sokak Aydınlatmaları Kar Küreme Ekiplerine Yardımcı Olacak

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, ABD kötüleşen hava şartları sonucu şiddetli bir kışla karşı karşıya kaldı. Bu yüzden kar temizlemek zaman alıcı ve zor bir görev haline geldi. Karların kürenmesine ve temizlenmesine yardımcı olmak için ABD sokaklarının akıllı LED aydınlatma armatürleri ile donatılması planlanıyor.

Akıllı Sokak Aydınlatmaları Kar Küreme Ekiplerine Yardımcı Olacak
27.10.2016
169
A+
A-

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, ABD kötüleşen hava şartları sonucu şiddetli bir kışla karşı karşıya kaldı. Bu yüzden kar temizlemek zaman alıcı ve zor bir görev haline geldi.

Karların kürenmesine ve temizlenmesine yardımcı olmak için ABD sokaklarının akıllı LED aydınlatma armatürleri ile donatılması planlanıyor. Bu gelişmiş akıllı LED aydınlatmalar, tabanına yerleştirilmiş derin sensörler aracılığıyla kar temizleme çalışmalarının etkinliğini ölçme yeteneğine sahip oluyor.

Bu akıllı teknoloji sayesinde toplanan veriler, kar temizleme ekiplerine gönderiyor. Bu ekip sorunlu alanları belirleyerek bu alan için daha sonra yeniden işe koyulabiliyor.

Bir emlak firması Simon Property Group, Indianapolis Castleton Square Alışveriş Merkezi ve New York’taki Westchester Alışveriş Merkezi de dâhil olmak üzere ABD genelinde bulunan büyük alışveriş merkezlerinde akıllı LED ışıkları kullanmayı planlıyor. Bu sistemde de dâhili sensörler tarafından toplanan veriler, yetkililere iletilmeden önce GE’nin Predix endüstriyel güç platformunda incelenecek.

Akıllı aydınlatma teknolojileri yardımıyla yapılan izleme ve inceleme sayesinde yıllık kar temizleme maliyetlerinde %20’nin üzerinde tasarruf edileceği öngörülüyor. Simon Group, alışveriş merkezilerindeki boş park alanlarının tespiti, aşırı kalabalık durumu ve sıra dışı trafik modellerini takip edebilmek için akıllı LED aydınlatmalar kullanmayı planlıyor.

BizLED Bureau

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.