Türkiye’nin En Büyük Aydınlatma Otomasyon Sistemi Konya’da

Konya’da 35 alt geçitte uygulaması yapılan akıllı aydınlatma sistemi ile 1.500 kontrol cihazı tek merkezden yönetiliyor. Türkiye’nin en büyük aydınlatma otomasyon sistemiyle aylık 52.000 ₺ tasarruf sağlanıyor.

Türkiye’nin En Büyük Aydınlatma Otomasyon Sistemi Konya’da
17.04.2019
301
A+
A-

Konya‘da 35 alt geçitte uygulaması yapılan akıllı aydınlatma sistemi ile 1.500 kontrol cihazı tek merkezden yönetiliyor. Türkiye’nin en büyük aydınlatma otomasyon sistemiyle aylık 52.000 ₺ tasarruf sağlanıyor.

Akıllı aydınlatma sistemleri üreticisi Logiba Aydınlatma, şehirlerde kurduğu Akıllı Şehir Aydınlatma Sistemi (ASAS) ile yüzde 60 oranında tasarruf sağlıyor.

Konya merkezli elektrik teknolojisi ve altyapı sistemleri üreticisi Logiba Aydınlatma, Ar-Ge çalışmalarıyla geliştirdiği Akıllı Şehir Aydınlatma Sistemi (ASAS) ve Akıllı Şehir Atık Toplama Sistemi (ASAT) gibi çözümlerini Türkiye genelinde yaygınlaştırıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; seçim manifestosunda “akıllı şehir” uygulamalarını gündeme getirmişti. Logiba Aydınlatma da akıllı şehir altyapısı üzerinde aydınlatma kontrolü, hava durumu takibi, atık takibi ve güç analizi gibi hizmetler sunuyor.

Akıllı Şehir Aydınlatma Sistemi (ASAS) sayesinde dış ortam aydınlatmaları kablosuz haberleşebiliyor ve uzaktan yönetilebiliyor. Bu sistem sayesinde yüzde 60 enerji tasarrufu sağlanıyor. Harekete duyarlı sensörler, akıllı sistemin omurgasını oluşturuyor. Sistem sayesinde aydınlatmalar hareket, zaman ve mevsime göre dinamik olarak ayarlanabiliyor. Akıllı Şehir Aydınlatma Sistemi (ASAS), 2 yılda sistem maliyetini enerji tasarrufu olarak geri döndürerek, kendini amorti ediyor.

Firma kurucusu Lütfi Can Başaran, bugüne kadar 20 il ve ilçede kurulan sistemi yurtdışına ihraç etmeyi hedeflediklerini belirtiyor. Firma bünyesinde alanında uzman mühendis ve teknikerler görev yapıyor. Bu ekip, akıllı şehir konseptine yönelik çözümler üretmek için çalışıyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.