Veksan Aydınlatma İflas Davası Karara Bağlandı

1986 yılında aydınlatma sektöründe hizmet vermeye başlayan Eskişehir merkezli aydınlatma üreticisi Veksan Aydınlatma’nın iflas davası karara bağlandı.

Veksan Aydınlatma İflas Davası Karara Bağlandı
02.12.2019
839
A+
A-

1986 yılında aydınlatma sektöründe hizmet vermeye başlayan Eskişehir merkezli aydınlatma üreticisi Veksan Aydınlatma‘nın iflas davası karara bağlandı.

Veksan Aydınlatma yönetiminin iflas ertelemesi için mahkemeye yaptığı başvuru kabul edildi. Mahkeme, mali verilere bakılarak iflas durumunun kurtarılabilme imkanı olduğuna kanaat getirerek, kayyum gözetiminde bir yıl süre ile şirket faaliyetlerinin devam edebileceğini belirtti.

Bir yıl sonra yeniden değerlendirmek üzere iflasın ertelenmesine karar verildi.

“İflas erteleme kararının ilanen tebliği” Bakırköy 7. Asliye Ticaret Merkezi tarafından Resmi İlan Portalı‘nda yayınlandı. İlan aynı zamanda Türkiye Gazetesi‘nin 22 Kasım 2019 tarihli sayısında yayınlandı.

Mahkeme tarafından 2015/408 eass numaralı dosya ile ilgili 17 Ekim 2019 tarihinde verilen karar gereğince, dava kabul edilerek Veksan Aydınlatma San. ve Tic A.Ş.‘nin 17 Ekim 2019 günü saat 12:20‘den başlatılmak suretiyle iflasının bir yıl süre ile ertelenmesine karar verildi.

Ayrıca, şirket hakkında verilen tedbir kararının devamına ve kayyumun (belli bir malın yönetilmesi ya da belli bir işin yapılması için görevlendirilen kimse) her ay envanter düzenleyerek şirketlerin faaliyetleri ve mevcut durumunu gösterir şekilde aylık rapor sunmasının devamına karar verildi.

2004 sayılı İcra ve İflas Kanununun 166. maddesi hükmü mucibince yayınlan ilana buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.