Trabzon’da Kavşağa Işıklı Dev Ay Yıldız Yerleştirildi

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından bir süre önce çalışmalarına başlanan Uzun Sokak’ın ışıklandırılması projesi yıl bitmeden hemen önce hayata geçirildi. Hacıkasım Kavşağı’na da ışıklı dev ay yıldız yerleştirildi.

Trabzon’da Kavşağa Işıklı Dev Ay Yıldız Yerleştirildi
06.01.2020
945
A+
A-

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından bir süre önce çalışmalarına başlanan Uzun Sokak’ın ışıklandırılması projesi yıl bitmeden hemen önce hayata geçirildi. Hacıkasım Kavşağı‘na da ışıklı dev ay yıldız yerleştirildi.

Uzun Sokak yeni yıl öncesi aydınlatılırken, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu da çalışmaların son halini yerinde inceledi. Başkan Zorluoğlu göreve geldiği günden itibaren şehrin ışıklandırılmasının önemine dikkat çekmiş, bu konuda birçok noktada çalışma yapılacağını açıklamıştı. İlk olarak tarihi surların aydınlatılması ile başlayan çalışmalar, yıl sonunda Uzun Sokak’ın ışıklandırılması ile devam etti. Kunduracılar Caddesi’nin ışıklandırılması çalışmalarında da son aşamaya gelindiği öğrenildi.

Küçük dokunuşlarla Trabzon’a güzel etki bırakacak çalışmalar yapmaya devam edeceklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, “Şehrin aydınlatılmasına önem veriyoruz. Bu noktada ilk olarak Trabzon’un tarihi surlarının aydınlatılmasını sağladık. Akşamları o tarihi surlar bambaşka bir güzelliğe kavuştu. Ardından Yüzüncü Yıl Parkı’nı aydınlattık. Şimdi de adeta şehrin göz bebeği olan Uzun Sokak’ı ışıklandırdık. Işıklandırma çalışmamız ile tüm vatandaşlarımızın uğrak yeri olan Uzun Sokak başka bir havaya büründü. Ve yine bir diğer önemli merkezimiz olan Kunduracılar Caddesi’nin aydınlatılması çalışmalarında da son aşamaya gelmiş bulunmaktayız. Önümüzdeki günlerde Kunduracılar Caddesi de ışıl ışıl bir görüntüye sahip olacak.” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, ışıklandırma çalışmalarını başlatmak için gittiği Uzun Sokak’ta vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Uzun Sokak’ı ışıl ışıl gören Trabzon halkı, Başkan Zorluoğlu’na teşekkür etti. Uzun Sokak esnafını da ziyaret eden Zorluoğlu, her biri ile bir süre sohbet etti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.