Yüksekova’da Yeni Aydınlatma Sistemi Devreye Alındı

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde yaklaşık bir ay önce yapımına başlanan aydınlatma sistemi tamamlanarak devreye alındı. Yerel motiflerin kullanıldığı 216 aydınlatma direğinden oluşan aydınlatma sistemi için toplamda 4 milyon lira harcandı.

Yüksekova’da Yeni Aydınlatma Sistemi Devreye Alındı
26.02.2019
1.393
A+
A-

Hakkari‘nin Yüksekova ilçesinde yaklaşık bir ay önce yapımına başlanan aydınlatma sistemi tamamlanarak devreye alındı.

Yerel motiflerin kullanıldığı 216 aydınlatma direğinden oluşan aydınlatma sistemi için toplamda 4 milyon lira harcandı.

Yeni aydınlatma sistemi düzenlenen törende dua ile hizmete açıldı.

Yüksekova Belediyesi tarafından başlatılan modern aydınlatma sistemi çalışmaları sona erdi. Çalışmaların sona ermesiyle beraber 3 gece test yapıldı. Gerçekleştirilen testler sayesinde tüm eksikler giderilirken, 15 Şubat akşamı itibariyle ışıklandırma sistemi devreye girdi.

Işıklandırma sisteminin devreye girmesi için İpekyolu Caddesi Sabancı Kavşağı‘nda açılış töreni düzenlendi.

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ramazan Kendüzler, burada yaptığı konuşmada yeni şehir aydınlatmasının ilçe halkına hayırlı olmasını dileyerek, “Bu yatırımı yaparken ilçemizin kronikleşen alt yapı problemleri halledilmişti. Yüksekova halkımıza hizmet odaklı yaklaşım neticesinde, vatandaşlarımızın daha aydınlık gecelerde kendilerini daha güvende hissedebilmelerini sağlayabilmek için, 7 kilometre mesafede 216 ışıklandırma direğinden oluşan aydınlatma sistemini bugün hep beraber hizmete açıyoruz. Bizim önceliğimiz vatandaş. Bu yatırımlarda bizlere destek veren Sayın İçişleri Bakanımıza, Çevre ve Şehircilik Bakanımıza, Sayın Valimize, emeği geçen yetkililere, herkese şükranlarımı sunuyorum. Bunun yanında özellikle de Yüksekovalı vatandaşımıza teşekkür ederiz. Çünkü sabırla bu hizmetin sona ermesini beklediler. Yerel motifleri de kullandık. Ters Lale, Sat Gölü ve Kayak bizim yerel değerlerimiz. Hizmet toplamda 4 milyon liraya mal oldu. İlçemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum
  1. Erkan dedi ki:

    Hizmet güzel ancak,maliyeti çok çok fazla.Daha ekonomik bedellere hizmet yapılıp,geriye kalan kaynak ile de,öncelikli işler yapılabilirdi.İsraf haramdır.Bu kavramı prensip haline getirmeliyiz.