Tamamı LED Aydınlatmalı Bisiklet Yolu İçin Çalışmalar Hızlandı

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Vestel işbirliğiyle yapılan ve şehrin doğusundan batısına uzanan 41 kilometrelik bisiklet yolunda ilk etap çalışmaları hızla devam ediyor. Bisiklet yolu üzerinde Vestel’in özel bir ürünü olan Bollard kullanılıyor.

Tamamı LED Aydınlatmalı Bisiklet Yolu İçin Çalışmalar Hızlandı
15.06.2017
327
A+
A-

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Vestel işbirliğiyle yapılan ve şehrin doğusundan batısına uzanan 41 kilometrelik bisiklet yolunda ilk etap çalışmaları hızla devam ediyor.

Türkiye’de bir şehri baştan başa dolaşan ilk bisiklet yolu olma özelliği de taşıyan projenin 1. etabında bolat montajları, asfalt kesimi, bordür döşemeleri gibi tüm çalışmalar aynı anda yürütülüyor.

Bisiklet yolu üzerinde Vestel‘in özel bir ürünü olan Bollard kullanılıyor. Özel ışık dağılımına sahip LED aydınlatma 3000K ve 4000K renk sıcaklıklarında 350-400 lümen ışık çıktısı verebiliyor. Opal difüzör yardımıyla ışığı yönlendiren ürün yerden aydınlatma yaparak direk maliyetini ortadan kaldırıyor. Düşük maliyetle profesyonel ve homojen bir aydınlatma sağlıyor.

Kentteki trafik sorunun çözümünün yanı sıra çevre dostu ve sağlıklı bir ulaşım aracı olması gibi özellikleri nedeniyle önemli bir ulaşım türü olan bisiklet kullanımın yaygınlaşması amacıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Vestel işbirliğiyle yapımına başlanan 41 kilometrelik bisiklet yolunda çalışmalar hızla devam ediyor.

Manisa’nın doğusundan batısına uzanan bisiklet yolu projesinde çalışmalar 3 etap halinde yürütülüyor. Bu kapsamda Mehmet Akif Ersoy Caddesi, İngolstadt Bulvarı, 5797 Sokak, 5740 Sokak ve Bahri Sarıtepe güzergâhlarını kapsayan ilk etapta inşaat çalışmaları sürdürülüyor.

Projenin 23 kilometrelik ilk etabında bolat montajları, asfalt kesimi, bordür döşemeleri gibi tüm çalışmalar aynı anda yürütülüyor.

Trafikte Emniyet Sağlanacak

Çalışmaların tamamlanmasıyla Manisa’da gün içinde ulaşım ve gezinti ihtiyaçlarına cevap verecek olan bisiklet yolunu hizmete sunacaklarını belirten Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, “Ülkemizde bisiklet kullanımını kısıtlayan en büyük etkenin alt yapı yetersizliği. Bu kapsamda çevre dostu ve sağlıklı bir ulaşım aracı olan bisikletin kullanımın yaygınlaşması amacıyla, kente Vestel işbirliğiyle 41 kilometrelik bisiklet yolu kazandırıyoruz. Projenin tamamlanmasıyla trafikte bisiklet ile ulaşımı emniyetli hale getirilecek” dedi.

24 Saat Kullanılabilecek

Hem AB standartlarına hem de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın standartlarına göre bisiklet yolunun kaplamasının yapılacağını da sözlerine ekleyen Gençoğlu, “Manisa Büyükşehir Belediyemiz tarafından alt yapı yatırımı yapılan bisiklet yolunun kaplaması ve aydınlatması Vestel tarafından yapılacak. Vestel City’de üretilen yerli malı LED aydınlatma armatürleri ile aydınlatılacak olan bisiklet yolu bu sayede 24 saat kullanılabilecek. Bunun yanı sıra bisiklet yoluna belli aralıklarda hem bisiklet, hem de sağlıklı yaşam üzerine bilgilendirmeler yerleştirilecek” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.