Rize Belediyesi’nin Aydınlatmada Enerji Tasarrufu Hedefi

Rize Belediyesi başlattığı yenileme çalışmaları ile geleneksel aydınlatma sistemlerini LED aydınlatma teknolojisiyle yenileyerek yüzde 50 oranında tasarruf sağlamayı hedefliyor.

Rize Belediyesi’nin Aydınlatmada Enerji Tasarrufu Hedefi
29.08.2016
452
A+
A-

Rize Belediyesi başlattığı yenileme çalışmaları ile geleneksel aydınlatma sistemlerini LED aydınlatma teknolojisiyle yenileyerek yüzde 50 oranında tasarruf sağlamayı hedefliyor.

Bu amaç doğrultusunda; Hamidiye, Taşlıdere, Engindere, Müftü, Paşakuyu, Ekrem Orhon, Çamlıbel ve Atmeydanı mahallelerinde sokak aydınlatmaları yenilecek, LED aydınlatma ile donatılan yollarda enerji tüketimi minimum seviyeye indirilecek.

Taşlıdere ve Hamidiye mahallelerinden geçen üç buçuk kilometre uzunluğundaki yolun tamamının LED aydınlatması geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Bu revize çalışması esnasında şehrin sembol renkleri yeşil ve mavinin kullanımına da özen gösterilerek bölgeye dekoratif anlamda da bir değer katılmış oldu.

Ekrem Orhon, Atmeydanı, Müftü ve Paşakuyu mahallelerinde toplamda 2 kilometrelik yol da LED aydınlatma ile donatıldı.

Belediye yetkilileri, LED aydınlatma armatürleri sayesinde yüzde 50’ye yakın enerji tasarrufu sağlandığını ve aydınlatma seviyelerinde yükselme elde edilerek daha homojen bir aydınlatma koşulunun oluştuğunu ifade etti.

Rize Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarında yayınlanan uygulama fotoğrafları, bölge sakinlerinden güzel yorumlar aldı.

Hakan Aksoy: Darbe olsaydi bunlari göremiyebilirdik. çok şükür ülkem kaldiği yerden devam ediyor.

Kemal Esra Güney: Çok güzel oldu ısıl ısıl parlıyolar yüreginize saglık Allah düşünüp yapanlardan bin kere razı olsun durmak yok yola devam başkanım bazı kisiler ıcın kulaklarınızı tıkayın duymamak daha iyi.

Turgut Tercüman: Sayın prof.dr reşat kasap başkanımıza teşekkürlerimizi iletiyoruz. Yıllardır karanlık olan sahilimizi aydınlattığı için minnetarız. Saygılarımızı iletiyoruz mahalle sakinleri olarak.

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, şehrin sokak ve caddelerinde belirlenen plan doğrultusunda yenileme çalışmalarının devam edeceğini belirtti.

Rize-Belediyesi-LED-Sokak-Aydinlatma-2

Rize-Belediyesi-LED-Sokak-Aydinlatma-3

Rize-Belediyesi-LED-Sokak-Aydinlatma-4

Rize-Belediyesi-LED-Sokak-Aydinlatma-5

Rize-Belediyesi-LED-Sokak-Aydinlatma-6

Rize-Belediyesi-LED-Sokak-Aydinlatma-7

Rize-Belediyesi-LED-Sokak-Aydinlatma-8

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Görkem dedi ki:

    yakısır