Signify, Yeni Düzenlemelere Uygun 210 lm/W LED Lambaları Tanıttı

Signify, yeni enerji etiketi A’ya sahip yeni nesil Philips LED lambaları tanıttı. Yeni lambalar, standart Philips LED lambalara kıyasla yüzde 60 daha az enerji tüketiyor ve 50.000 saate kadar kullanım ömrü sunuyor. Tüketiciler, Philips’in yeni A sınıfı LED lambalarını ürünün yeşil ambalajından tanıyabilir.

Signify, Yeni Düzenlemelere Uygun 210 lm/W LED Lambaları Tanıttı
06.09.2021
695
A+
A-

Signify, yeni enerji etiketi A’ya sahip yeni nesil Philips LED lambaları tanıttı. Yeni lambalar, standart Philips LED lambalara kıyasla yüzde 60 daha az enerji tüketiyor ve 50.000 saate kadar kullanım ömrü sunuyor.

Avrupa Birliği’nin yeni düzenlemelerine göre bir aydınlatma ürününün A sınıfı derecelendirme alması için watt başına en az 210 lümen ışık çıktısı sağlaması gerekiyor. Signify’in tanıttığı yeni dört lamba, bu kriteri karşılıyor. Philips’in yeni LED lambaları, yüksek ışık verimi sayesinde standart LED lambalarla aynı ışık çıktısını sağlamak için yüzde 60 daha az güce ihtiyaç duyuyor.

Philips’in yeni düzenlemeye uygun ürünleri 2,3 W ve 4 W güç tüketimine sahiptir ve Beyaz (3000 K) ve Soğuk Beyaz (4000 K) olmak üzere iki farklı renk seçeneği bulunmaktadır. 2,3 W güç tüketimine sahip LED lambalar 485 lümen ışık verirken, 4 W’lık lambalar 840 lümen ışık sağlıyor.

Tüketiciler, Philips’in yeni A sınıfı LED lambalarını ürünün yeşil ambalajından tanıyabilir. Diğer bir taraftan; ürünün lümen değerini gücüne bölerek ışık verimini hesaplamak mümkündür. Örneğin; 840 lümen parlaklığa sahip LED lamba, 4 W güç tüketiyorsa; ışık verimi 210 lm/W‘tır. Bu da onun yeni enerji etiketi A’ya uygun olduğunu gösterir.

Philips’in yeni LED lambaları, Avrupa ülkelerinde eko tasarım ve enerji etiketlemesine ilişkin yeni düzenlemelerin zorunlu hale geldiği 1 Eylül 2021 tarihi itibariyle satışa sunuldu. Philips LED serisindeki diğer ürünlere ait enerji etiketlerinin de yeni AB mevzuatına uymak için kademeli olarak değiştirilmesi planlanıyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.